Sleva až 20%

Využijte akce na všechny dřevěné stromy, které dokonale oživí interiér. Časově omezeno!

Technické informace k výrobkům

 1. Vlastnosti dřeva - dřevo a výrobky na bázi dřeva jsou materiály, které jsou "živé", tedy stále pracují. Těmto vlastnostem je nemožné zabránit a jsou přirozenou součástí dřeva a výrobek nelze pokládat tím pádem za vadný. Jedná se hlavně o pohyb dřeva v podobě mírného stáčení. Tyto pohyby jsou způsobeny vlhkostí, teplotou vzduchu a vodou. Tyto činitelé ovlivňují nejvíce stálost dřeva.
 2. Čím hrubší materiál se při výrobě použil, tím méně bude dřevo pracovat. U dřevovláknitých desek pracuje materiál nejméně.
 3. Každý výrobek je jedinečný vzhledem k tomu, že se vyrábí ze dřeva, které je přírodním materiálem, popřípadě z materiálu na bázi dřeva. Vlákna dřeva tím pádem mohou být jinak rozmístěny jako na produktové fotografii, což ale není na závadu, právě naopak, každý výrobek je jedinečný a originální.
 4. Dřevovláknitá deska (MDF) je náchylná na vodu, proto výrobky z tohoto materiálu nevystavujte přímé vodě nebo v místnostech s extrémně vysokou vlhkostí.
 5. Dřevěné materiály - překližky a masiv mohou v místnostech, kde je vysoká vlhkost vzduchu chytit plíseň, zejména na místech, kde dřevo nemůže "dýchat", např. při styku dřeva se stěnou.
 6. Všechny rozměry a hmotnosti na webu jsou orientační.
 7. Na téměř všech našich výrobcích se nachází i drobné logo naší firmy. Logo je malinké, nepatrné a není ho moc vidět.
 8. Některé typy výrobků obsahují na druhé straně výrobku předlepenou pěnovou oboustrannou pásku. Pěnová páska je velmi pevná a odolná do extrémních minusových teplot a také vysokých teplot. V případě odlepení výrobku od stěny doporučujeme nejprve s dlouhým plechovým nožíkem zpoza výrobku pěnovou pásku odříznout, a následně jednotlivé části zbytkové pěnové pásky ze stěny opatrně odstranit. Za případné poškození omítky / stěny neručíme.
 9. Některé výrobky obsahují v příslušenství bílou lepicí gumu. Pokud použijete lepicí gumu, abyste výrobek resp. část z výrobku upevnily na stěnu a výrobek se po čase odlepí, může to být způsobeno špatným povrchem stěny, teplotou ovzduší nebo vlhkostí. Za případně poškození neodpovídáme.
 10. Vzhledem k procesu výroby je možné z našich výrobků cítit jakousi "vůni". Tato vůně je způsobena procesem výroby - vypalováním. Některým voní, jiným zase ne. Toto spálené aroma dřeva většinou do 10 dnů celkem zmizí a není na závadu. Je to pro dřevěné výrobky přirozené.

Údržba výrobků z dílny DUBLEZ

Výrobky z dílny DUBLEZ jsou velmi nenáročné na udržování a jejich údržba je velmi jednoduchá.

 • Mytí výrobků: Výrobky, neboť jsou dřevěné, nedoporučujeme mýt vlhkými hadříky. Dřevo je na vodu citlivější než jiné typy materiálu. Pokud chcete otřít z výrobku DUBLEZ prach, doporučujeme použít obyčejnou prachovku.
 • Životnost pěnové pásky: Některé výrobky obsahují předlepenou pěnovou pásku, díky které výrobek nalepíte na stěnu. Pěnová páska je vysoce kvalitní a pevná a svůj účel bude plnit i několik let. Degradace materiálu je minimální resp. téměř žádná.