Typy montáží

Návod k montáži pro konkrétní produkt se vždy nachází na kartě produktu vedle popisu.

Ponúkame Vám prehľadné návody montáže našich výrobkov na stenu. Rozdeľujeme ich do dvoch kategórií:

Poznámka: Při objednání a dodání zboží obdržíte návod montáže také v papírové formě.

1. Obecná montáž výrobků na stěnu

Tento návod slouží jako všeobecný návod a doporučení pro produkty, které jsou určeny na stěnu. Pokud nevíte, který typ montáže je pro vás vhodný, doporučujeme si vždy najít daný produkt na naší stránce. V popisu výrobku je vždy zmíněno, jaký typ montáže při něm doporučujeme.

Důležitá poznámka:

 1. Většina výrobků je kvůli bezpečnosti zabalena v bublinkové fólii.
 2. Dále výrobky bývají v ochranné šabloně ze stejného materiálu, která je z druhé strany (kde není dekor) nalepena páskou k výrobku. Opatrně nalepenou pásku z druhé strany odstraňte, abyste bezpečně výrobek (případně všechny části výrobku) mohli vybrat ze šablony.
 3. Výrobky nedoporučujeme v případě lepení upevňovat na stěnu, pokud se jedná o čerstvě vymalovanou stěnu. Doporučujeme počkat minimálně 2 týdny od malování, aby se předešlo nedostatečnému přilepení výrobku ke stěně.

Typy montáží:

 1. Předlepená pěnová lepící páska - Pokud se na vašem výrobku nachází z druhé strany předlepená pěnová páska, tak je montáž velice jednoduchá. Pěnová páska se obecně nachází na menších variantách výrobků, případně na takových, jejichž nižší hmotnost povoluje zvolit takový způsob montáže. Dobře si rozmyslete místo, kde bude produkt umístěn a následně odlepte tenkou fólii na pěnové pásce. Pak můžete produkt přilepit na stěnu. Dávejte pozor, aby byl výrobek umístěn rovně! Po nalepení jím již nebude možné hýbat ani ho polohovat.
 2. Nepředlepená pěnová páska - K některým výrobkům (většinou menších rozměrů) obdržíte v balení pěnovou pásku, která ještě není předem nalepená na produktu. Pásku nastříhejte na požadované rozměry podle výrobku a ponalepujte na strategická místa z druhé strany produktu. Po nalepení odlepte zelenou fólii a přilepte na stěnu. Po přilepení, pokud si budete jistý umístěním na stěně, pořádně přitlačte ke zdi..
 3. Lepicí guma - Obdélníčky lepivé gumy bývají u malých produktů, kde není možné umístit pěnovou pásku. Lepicí gumu lze dělit na menší kousky, natahovat ji jak potřebujete a pod. Slouží k přichycení malých a hmotnostně lehkých výrobků na stěnu. V žádném případě ji nepoužívejte na velké výrobky! Po nanesení dostatečného množství lepicí gumy na několik strategických míst na výrobku je potřeba výrobek pořádně přitlačit na stěnu.
 4. Hřebíček - Velké produkty určené k zavěšení na stěnu doporučujeme umístit pomocí malých hřebíčků do zdi (hřebíky nejsou součástí výrobku, je nutné si je zakoupit). Pokud chcete mít výrobek na doraz ke stěně, doporučujeme koupit hřebíček s mini hlavičkou. Díky hlavičce hřebíčku přitlačíte výrobek na doraz ke stěně.
 5. Montážní lepidlo - Je tu ještě možnost použít montážní lepidlo (např. Mamut), ale v tomto případě bude případné odlepení od stěny náročnější a hrozí poškození omítky.

Galérie všeobecné montáže

Příklad montáže výrobku DUBLEZ prostřednictvím hřebíčku s malou hlavičkou. Příklad montáže výrobku DUBLEZ prostřednictvím šroubu s malou hlavičkou.

2. Montáž citátu / nápisu na stěnu

Na zadní straně slov a diakritiky citátu se nacházejí již předem nalepené pěnové čtverečky / pěnová páska. Na nich se nachází tenká odnímatelná fólie, pod kterou je lepivá pěna, která se lepí na stěnu.

K jednotlivým částem citátu (slova, písmena, diakritika) jsou přibaleny i šablony. Díky šablonám zle citát nalepit na stěnu rovně a korektně.

Postup:

 1. Nejprve si je potřeba promyslet a vyměřit místo, kam citát chcete umístnit.
 2. Ve druhém kroku umístíte na šablonu z druhé strany lepicí gumu, kterou jste dostali v balení (lepivé čtverečky gumy). Tyto čtverečky umístíte na šablonu, (doporučujeme na jednu šablonu použít dva kusy, na každou stranu jeden).
 3. Šablonu nalepíte na stěnu tak, abyste do ní mohli vkládat části citátu (nepritlačte ji moc na stěnu, aby nebyl problém s jejím odlepením). Šablona splňuje pouze funkci, aby se citát nalepil rovně se správnými mezerami. Po nalepení všech částí citátu v šabloně budete moci šablonu bezpečně odlepit. (Po nalepení citátu totiž již nebude možné citát měnit ani polohovat). Na některých šablonách lze zpozorovat vodící čáry (při některých citátech vodící čáry nejsou vůbec). Ty se mohou vyskytovat buď vodorovné nebo svislé. Poté doporučujeme šablony odlepit až po nalepení všech částí, které na sebe navazují.
 4. Po nalepení všech částí citátu v šabloně můžete opatrně šablonu odlepit ze zdi. Doporučujeme postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození omítky.
 5. Po odlepení šablony zůstane na stěně jen nalepený citát.
 6. Pěnová páska, kterou jste nalepili na zeď, je velmi pevná. Výrobek zaručeně z omítky neodpadne. Pokud byste se po nějakém období rozhodli citát odlepit, doporučujeme velmi opatrně postupovat. Nejlépe, pokud by se dalo, dlouhým ostrým nožíkem nejprve zpoza výrobku odříznout pěnu od stěny a zbytek, který zůstane na zdi, velmi opatrně odlepit. Jelikož existuje několik druhů omítek, je třeba se přizpůsobit i struktuře a složení té vaší.

Montáž výrobku s háčkem

Některé produkty mají z druhé strany výrobku předem umístěn háček / háčky. V tomto případě je montáž velmi jednoduchá.

 • V případě, že výrobek má jeden háček, je ho možné zavěsit na jakýkoliv hřebíček.
 • Některé výrobky (většinou většího charakteru) obsahují na druhé straně 2 háčky. Tehdy doporučujeme hřebíček, na který umístíte výrobek, předem vyměřit (vzdálenost mezi nimi a vodorovnost).

Poznámka k montáži na stěnu

 • Za montáž výrobku odpovídá zákazník - Za případné selhání a odlepení výrobku ze zdi neneseme žádnou odpovědnost. V mnoha případech závisí kvalitní umístění od složení omítky, obvodové a vnitřní stěny (teplota stěny) a správného postupu při montáži.
 • Odlepení výrobku s pěnovou lepicí páskou - Nakolik pěnová lepící páska je velmi pevná, doporučujeme nejprve pěnu od výrobku odříznout tenkým (nejlépe při velkých výrobcích i dlouhým) nožíkem zpoza výrobku. Následně můžete zbytkovou pěnu na stěně velmi opatrně odlepit.
 • Prosíme, abyste neriskovali umístění velkých produktů na lepící gumu a pásku!