Znamení zvěrokruhu Blíženci - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Blíženci - Charakteristika a znaky

Výrazný Blíženec, latinsky Gemini (21. květen až 20. červen) představuje dvě různé osobnosti v jedné a nikdy si nebudete jisti, které z nich budete čelit. Podívejme se na typické rysy třetího znamení zvěrokruhu.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Blíženci
  2. Láska a vztahy znamení Blíženci
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Blíženci
  4. Zdraví a vitalita Blíženců
  5. Žena ve znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Blíženců

1. Osobnost člověka ve znamení Blíženci

Blíženci / Gemini jsou velmi inteligentní a poměrně rychle získávají nové znalosti. Jsou vnímaví, analytičtí a často velmi zábavní společníci. Mají v povaze dětskou zvědavost a stále kladou nové otázky, na které chtějí vědět jednoznačnou odpověď. Blíženci mají neuvěřitelnou schopnost odhadnout charakter člověka během několika vteřin. Pokud někdo „blafuje“, Blíženec bude první, kdo si toho všimne. Jsou skvělí vypravěči, ale také posluchači.

Lidé narození ve znamení Blíženců jsou všestranní, mají přehled a najdeme mezi nimi extroverty, ale i introverty.

Mají schopnost spojit rozdílné lidi a přimět je, aby spolu vycházeli. Byli jste někdy tak zaneprázdněni, že jste si přáli, abyste se mohli naklonovat, jen abyste všechno stihli? To je ve zkratce život flexibilních Blíženců.

Kvůli vnitřní dualitě Blíženců jsou často nesprávně prezentováni jako dvoutvární či falešní. Ve skutečnosti mají však Blíženci jen zřídka skryté pohnutky. Jsou hraví a intelektuálně zvědaví. Neustále si pohrávají s novými vášněmi, zálibami, kariérami a skupinami přátel. Tato bystrá dvojčata si mohou s kýmkoli popovídat o čemkoli. Jsou vynikající v usměrňování a využívají svou energii k tomu, aby vedli kreativní projekty.

Blíženec, nebojácný myslitel, je vždy připraven vyzkoušet něco nového. Hyperaktivní vzdušná znamení, podobně jako Blíženci, mají krátká rozpětí pozornosti a jsou nejspokojenější, pokud mohou plynule přecházet od jednoho nápadu k druhému.

Blíženci jsou ovlivněni Merkurem a své emoce vyjadřují navenek. Jsou to superrychlí, superchytří, superpřizpůsobiví a superzvědaví lidé. To vše je činí fascinujícími a být jim nablízku je velmi obohacující. Jde však o krátké okouzlení, protože vás mohou svojí energií vyčerpat, případně se mohou po krátké době „vypařit“.

Blíženci mají rádi rozmanitost, nechávají si otevřené možnosti a mají poznatky o čemkoli, o všem a o všech. Obecně jsou laskaví, ale jsou mírně emocionálně chladní, za což pravděpodobně může jejich dvojí povaha. Nikdy zcela nevíte, který Blíženec se objeví, ale vždy je jeden v pozadí, který si dělá poznámky a zapisuje si vaše tajemství.


Zdroj: freepik.com

2. Láska a vztahy znamení Blíženci

Blíženci milují rozmanitost a to platí i pro vztahy. Často si nechávají „zadní vrátka“ a občas se stane, že jsou schopni chodit s více lidmi najednou. To však neznamená, že Blíženci nemohou fungovat v monogamních vztazích.

Na rozdíl od řekněme, Býka, Blíženci se mohou při páteční romantice s vámi nudit. Pokud mají po vypjatém týdnu volný čas, rádi by ho trávili ve společnosti přátel někde ve městě. Ve svém pestrém harmonogramu mají spoustu zálib, takže pokud máte zálusk na Blížence, začněte si vytvářet seznam potenciálních míst na rande. Pokud nejste typ člověka, který by rád trávil ve společnosti pět nocí v týdnu, nemusíte mít žádný strach. Blíženci s radostí půjdou na fotbalový zápas, koncert či film i sami, zatímco vy si budete dělat své věci. Nechají vás dýchat a dopřejí vám čas jen pro sebe.

Očekávejte, že váš okruh přátel se zvětší, pokud budete chodit s tímto vzdušným znamením. Všude, kam přijedete, narazí na jednoho ze svých kamarádů či na starého spolužáka. A do interakce "donutí" i vás a ani se nenadějete a budete mít mnohem více známých, než před setkáním s Blížencem. Dokonce i ten nejintrovertnější člověk může od svého partnera-Blížence získat skvělé konverzační schopnosti.

Jedna důležitá věc na vztahu s Blížencem je, že vás chce skutečně poznat. Bude se ptát na váš život, přátele a rodinu a budete mít pocit, že jste středobodem jeho vesmíru. A co je ještě lepší, všechno si zapamatuje. Nemusíte mít strach, že nebude vědět, jakou barvu milujete, jaká květina se vám líbí a dokonce, určitě nezapomene na datum vašeho svátku.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Blíženci

Blíženci jsou možná nejspolečenštější ze všech znamení. Jsou přizpůsobiví a užívají si flexibility a rozmanitosti. Avšak příliš mnoho stereotypu způsobí, že se budou cítit uvězněni. Tito jedinci mají spoustu energie, živou představivost a jsou často velmi kreativní. Jejich nahromaděná energie však způsobuje to, že jsou netrpěliví a impulzivní a potřebují neustálou stimulaci, aby neztratili zájem.

Pokud Blížence něco zaujme, pravděpodobně splní úkol dvakrát rychleji než kdokoli jiný. Pokud ho však úkol neosloví, s prací bude otálet. Blíženci se špatně vyrovnávají s opakováním svých myšlenek či nedostatkem flexibility u ostatních kolegů.

Například práce dělníka v továrně by byla pro toto znamení příliš předvídatelná a nezajímavá. Potřebují být sociálně stimulováni a zažít spoustu rozmanitosti ve své práci – každodenní stereotyp v práci je nudí. Jejich nadšení pro rozmanitost znamená, že jsou vždy ochotni zkoušet nové věci, což z nich může udělat vynikající týmové hráče. Tato snaha o rozmanitost však znamená, že toto znamení má tendenci často měnit zaměstnání, aby se cítilo potřebné a nedostalo syndrom vyhoření.

Blíženci nemají rádi závazky. V práci má Blíženec nejlepší výsledky, když jsou cíle flexibilní, existuje mnoho různých možností a také prostor pro nové nápady. Kariéra lékaře či právníka, není to vhodný směr, kterým by se měl Blíženec ubírat. Potřebuje se zapojovat do projektů, kreativně se vyžít a projevit tak svůj umělecký vkus.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Blíženců se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Blíženci z dílny DUBLEZ:

Dřevěná dekorace - Znamení Blíženci Dřevěná dekorace - Znamení Blíženci
2
+ 9
Levné bytové doplňky a dekorace
(3)
od 269 Kč
Znak znamení zvěrokruhu na zeď - Blíženci Znak znamení zvěrokruhu na zeď - Blíženci
3
+ 9
Dárek pro blížence
(0)
od 269 Kč
Polygonální obraz - Znamení Blíženec Polygonální obraz - Znamení Blíženec
1
+ 9
Dárek pro blížence
(0)
od 399 Kč
 

4. Zdraví a vitalita Blíženců

Blíženci mají často problémy kvůli nedostatečnému překysličení organismu či nedostatku vitamínu D. Tyto problémy jsou spojeny zejména s psychickým vypětím, které Blížence postihují kvůli jeho ctižádosti.

Mezi postižené partie, které mohou Blížence potrápit, patří zejména ramena, ruce či prsty. Oslabeny jsou však také plíce a trávicí trakt. Mezi doprovodné jevy dýchacích problémů patří astma, při pohybových se projeví artritida, ale i revmatismus. Jelikož rádi komunikují verbálně, mohou se při digitální komunikaci projevit i problémy s karpálním tunelem .

Nadměrné přemýšlení může vést toto znamení k migréně a nespavosti a ukázalo se, že jsou náchylní i na nachlazení, kašel, virové infekce či sezónní alergie .

Blíženci jsou často náchylní k nespavosti, takže v noci si nedokážou pořádně odpočinout. Přesto by se měli naučit relaxovat, aby se předešlo nervovému vypětí a případným vyhořetím či psychickým problémům.

5. Žena ve znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti

Žena Blíženec je dynamická a dvoutvárná. Ne vždy se to ovšem bere jako negativní vlastnost. Dokáže se svými emocemi přizpůsobit situaci, člověku či celkové atmosféře. Může být dost nestálá a má rozporuplnou povahu. Dokáže být chladná a náladová, ale také jemná a pečlivá. Žena Blíženec je otevřena novým zážitkům, cestování, poznávání nových míst či nových lidí.


Zdroj: pinterest.com

Může být nepředvídatelná a nekonzistentní, a proto se ve vztahu považuje za nespolehlivou a nedůvěryhodnou.

Ženě Blíženci vládne planeta Merkur, což je planeta komunikace. Jsou nadprůměrně inteligentní a vynikají v mluvení či udržování konverzace. Miluje drby, nápady a hluboké večerní rozhovory. Dovednost v mluvení není vždy její světlou stránkou. Jelikož ženy Blíženci ovládají kouzlo komunikace, umí být docela přesvědčivé a zručné v klamání. V mluvení o pocitech však velmi zaostávají za ostatními znameními. Dělají to tak proto, aby se vyhnuli těžkým tématům či odhalování svého pravého já.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné podložky ve znamení blíženci, které se skvěle hodí na jakýkoli stůl:

Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč
Dřevěný dárek - podložka pod sklenice - Blíženci
1
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

6. Muž ve znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti

Muži Blíženci mají tendenci se ve vztazích rychle začít nudit, neustále touží po něčem novém a vzrušujícím. Když se objeví nuda a stereotyp ve vztahu, buď se pokusí o nápravu, ale pokud se to nepodaří, bude hledat dobrodružství jinde. Muž Blíženec potřebuje neustálou stimulaci, takže se může snadno stát, že bude své partnerce nevěrný .

Muži Blíženci jsou skvělí v komunikaci, ale ne v mluvení o svých pocitech. Ve skutečnosti se málokomu ve svém okolí otevřou. Se svými emocemi se vyrovnávají prostřednictvím cynického humoru a vyhýbacích technik. To znamená, že pokud necítí silné spojení s druhou osobou, jednoduše odejde, aniž by si věci odkomunikoval.

Muž Blíženec je velmi přizpůsobivý, soustřeďuje se na přítomný okamžik a maximálně si užívá dobrodružství, která mu život nabízí.

Jelikož Blížencům vládne Merkur, planeta komunikace, tento muž je společenským králem. Fascinují ho nová místa, noví lidé a zkoušení nových věcí. Vztah s Blížencem je sice velmi turbulentní, ale ukáže vám, jak si začít užívat života.

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Blíženců

Mezi pozitivní vlastnosti patří to, že Blíženci jsou od přírody přizpůsobiví, pohodoví a mají životní nadhled. Jsou ochotni alespoň jednou v životě vyzkoušet nové věci a nebojí se změny. Ať už se změna týká pracovní nebo citové oblasti, Blíženci se nebojácně pouštějí do nových vztahů a pracovních pozic. Vědí, jak zapadnout do jakékoli skupiny a jsou právem nazýváni jako chameleoni zvěrokruhu.

Jsou velmi sociálně založení, rádi mluví a účastní se společenských akcí, kde jsou hvězdami večeře. Mají cit pro vtipné příhody, ironické poznámky a sarkastický humor. Jednotlivci, kteří dokáží držet krok s myšlenkovými pochody a inteligencí Blíženců, se hned stanou jejich přáteli. Mysl Blížence funguje pohotově a čerpá informace a vzpomínky z jejich života. Vtip a sarkasmus dokáže ostatní přivést na jiné myšlenky a právě kvůli tomu jsou Blíženci považováni za velmi oblíbené mezi lidmi.

Nadšení a pozitivní pohled na život je také velmi sympatické, protože lidé nepotřebují poslouchat samá negativa a stěžování si. Přítomnost Blížence namotivuje nejednoho člověka, který se snaží o pozitivnější myšlení.

Blíženci jsou nejvšestrannějšími lidmi zvěrokruhu, protože dokáží zvládnout více věcí najednou a přece vynikat v každé. Kvalita multitaskingu jim pomůže dopřát si spoustu věcí a nalézt rovnováhu mezi nimi. Zajímají se o širokou škálu aktivit, hlavně kvůli své horlivosti a zvědavosti získávat znalosti a učit se nové věci .

Mezi negativa jednoznačně patří povrchnost a přelétavost. I v pracovní oblasti se nedokážou dlouho soustředit na jednu věc. Může se stát, že z každé oblasti vědí všechno, ale v podstatě nic. Jelikož chtějí obsáhnout širokou škálu věcí, nedokážou se věnovat pořádně jedné. To by mohlo mít špatný vliv v pracovní sféře, kde by se ukázalo, že Blíženci mají jen velké řeči, a tím by jejich ego utrpělo řádnou porážku.

Další z věcí, které brání Blížencům, aby se stali lídry je skutečnost, že se rádi staví do pozice soudce a „všeznalce“Neověřují si informace a při odhalení pravdy se málokdy omluví. Pokud se to také stane, jsou podráždění a jejich „promiň“ zní spíše jako výtka. S tím je spojena další špatná vlastnost Blíženců - jsou to skrytí manipulátoři. Sice člověka pochválí do tváře, ale své skutečné pocity šeptají za zády. Vědí o vás slabosti, negativní vlastnosti, ale pro vlastní dobro a klid si tyto věci nechávají pro sebe. Rádi říkají jen takové věci, které chce daná osoba slyšet.

Náladovost Blíženců je také pro mnohé nepříjemná. Jeden den jsou dokonale šťastní a druhý den už nevědí, co by chtěli v životě dělat a jakým směrem se mají vydat. Kvůli dualitě své osobnosti jsou rozporuplní. Zatímco „jedna polovina“ chce jedno, „druhá polovina“ hledá argumenty, proč to nebude fungovat.

Tak co, máte i vy ve svém okolí rozporuplné Blížence?