Znamení zvěrokruhu Váhy - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Váhy - Charakteristika a znaky

Váhy, latinsky Libra (23. září až 22. říjen) jsou navenek velmi rozporuplné znamení, kterému je těžko porozumět. Pravda je však taková, že ve svém nitru jsou velmi laskavé, upřímné a ochranářské.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Váhy
  2. Láska a vztahy znamení Váhy
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Váhy
  4. Zdraví a vitalita Váhy
  5. Žena ve znamení Váhy - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Váhy - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Váhy

1. Osobnost člověka ve znamení Váhy

Váhy / Libra jsou vzdušné znamení, které je reprezentováno váhami (zajímavostí je, že jsou jediným neživým předmětem zvěrokruhu). Lidé v tomto znamení jsou fixováni rovnováhou a harmonií ve všech oblastech života.

Toto vzdušné znamení se vyznačuje vysokou citlivostí na estetiku. Jelikož jsou Váhy ovládány Venuší, planetou, která řídí lásku, krásu a peníze, jsou milovníky umění, intelektuálních rozhovorů a poznání.

Zdvořilé váhy se obklopují věcmi, které jim pomáhají vytvořit prostředí, které odráží jejich vynikající vkus. Proto jsou Váhy vynikajícími designéry, dekoratéry, uměleckými kritiky či stylisty.

Jsou zároveň extrovertní a introvertnístrategičtí a spontánní, soustředění a intuitivní. Tato protichůdnost ztěžuje zjištění jejich skutečného charakteru. Váhy jsou známé tím, že je v nich ukryto celé spektrum osobností. Určení toho, jaké skutečně jsou, se skrývá v tom, kdo je v jejich blízkosti. Před rodinou a přáteli se chovají jinak, než před cizími lidmi. Pokud někoho neznají a nedůvěřují mu, nechovají se příliš přátelsky.


Znamení zvěrokruhu Váhy - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Je to proto, že Váhy si cení empatii. Jsou vnímavé a chtějí být zrcadlem pro jiné lidi. Z tohoto důvodu mají silné názory na jiné lidi, ale dlouho jim trvá, než pochopí sebe.

Lidé, kteří jsou narozeni ve znamení Váhy, chtějí být obdivováni ne pro svůj talent, ale pro jejich šarm. Chtějí být vnímáni jako zodpovědné osoby, které dokáží zkrotit živly kolem nich. Když jsou nešťastní, chtějí být sami, protože vědí, že jejich neštěstí ovlivňuje všechny kolem nich.

Jsou vždy taktní, příjemné, diplomatické a zapadnou kdekoli. Váhy milují přemýšlet, analyzovat a rozebírat věci, co z nich dělá skvělé detektivy. Pokud chtějí něco zjistit, zjistí to. Milují zaujmout objektivní pohlednajít nejspravedlivější řešení jakéhokoli problému a rádi se učí nové věci. Potřebují mentální stimul, nesnášejí nepořádek, chaos a konflikty.

2. Láska a vztahy znamení Váhy

Váhy jsou velmi rodinně založeny. Milují být milovány a ochraňují každého, na kom jim záleží – jejich světy se točí kolem mezilidského propojení. Usilují o harmonii ve svých vztazích a udělají vše proto, aby potěšili svého partnera.

Nikdo však není dokonalý a zejména ne v srdečních záležitostech – randění s Váhami má i nevýhody. Váhy jsou velmi společenské a dobře se jim daří ve skupinách lidí. Nebudete se muset bát, že vašim přátelům řeknou něco netaktního nebo že vás zahanbí na nějaké párty. Váhy jsou elegantní, okouzlující a sofistikované a určitě zapůsobí na každého.

Protože Váhy jsou přirozené v komunikaci, můžete si být jisti, že tyto dovednosti aplikují i ​​do vašeho vztahu. Váš partner vynaloží mimořádné úsilí, aby se ujistil, že energie mezi vámi je harmonická a vztah je vyvážený a spravedlivý. Bonusem je, že se nebudete muset obávat uměle vytvořených hádek. Váhy jsou milenci, ne bojovníci, takže když nastanou napjaté situace, udělají vše, co je v jejich silách, aby věci napravili a vrátili se zpět k harmonickému nažívání.

Váhy přitahuje představa krásy a nachází ji i v chybách jiných lidí. Lidé narození v tomto znamení věří, že každý je schopen být krásný a že cokoli, co je přesvědčuje o opaku, je jen iluze.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Váhy

Váhy věří v mezilidské vztahy a mají diplomatickou povahu. Nejsou zaujaté svojí povahou, proto je pro ně vhodná právnická profese, která jim dovolí to, aby vyřešily každou hádanku a k pravdě se postavily velmi objektivně.

Jsou laskavé, nápomocné a mezi další profese, ve kterých vynikají, patří umění, hudba, filmový průmysl.

Žena Váhy může být dobrou psychoterapeutkou, jelikož má úžasnou schopnost vnímat. Pokud jde o muže, daří se mu ve sportovní oblasti na pozici trenéra či agenta.


Znamení Váhy - Symbol. Zdroj: behance.net

Dobrá příležitost jim vždy zaklepe na dveře. Měly by být ostražité a chopit se jí před ostatními. Daří se jim v podnikání a mají vynikající poradenské schopnosti.

Váhy jsou od přírody velmi kreativní a jsou z nich vynikající malíři, hudebníci a spisovatelé. Mohou být velmi úspěšné v oblasti marketingu nebo obchodování, protože mají pozoruhodné přesvědčovací schopnosti.

Lidé narození v tomto znamení jsou dobrými obchodníky, marketingovými manažery či recepčnímiDaří se jim v právu, medicíně, strojírenství a dopravě. 

Váhy jsou na vedoucí pozici velmi vstřícné, spravedlivé a jsou připraveny pomáhat ostatním. Snadno pochopí rozdíl mezi špatným a dobrým. Jejich kolegové si k nim vždy přijdou po radu a řídí se jejich názory. Ve svém životě jsou úspěšní díky své důslednosti a síle. Jsou příliš dynamické na to, aby se usadily.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Váhy se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Váhy z dílny DUBLEZ:

Dřevěná dekorace na zeď - Bohyně spravedlnosti Dřevěná dekorace na zeď - Bohyně spravedlnosti
7
+ 9
Dřevěné obrazy do kanceláře
(1)
od 559 Kč
Dřevěná dekorace na zeď - Znamení Váhy Dřevěná dekorace na zeď - Znamení Váhy
+ 9
Levné bytové doplňky a dekorace
(0)
od 269 Kč
Geometrický obraz na zeď - Znamení Váhy Geometrický obraz na zeď - Znamení Váhy
1
+ 9
Dárky pro váhy
(0)
od 399 Kč
Obraz nad postel - Znak znamení zvěrokruhu Váhy Obraz nad postel - Znak znamení zvěrokruhu Váhy
1
+ 9

4. Zdraví a vitalita Váhy

První v seznamu zdravotních problémů Vah jsou bolesti v kříži, které je mohou dlouhodobě pronásledovat. Měly by se vyhnout příliš dlouhému sezení v jedné poloze. Problémy s ledvinami a kožní problémy jsou dalším zdravotním problémem, který trápí lidi ve znamení Vah.

Pokud se chtějí Váhy vyhnout problémům s trávicím traktem, měly by se vyhnout kromě nezdravé stravy i stresujícímu prostředí. Doporučuje se pít hodně vody, sportovat a zařadit do svého jídelníčku spoustu vitamínů a minerálů.

Váhy mohou trpět chorobami žaludku, močového měchýře a poruchami močového ústrojíŽeny Váhy mohou čelit problémům, které souvisejí s vaječníky či s reprodukčními orgány

Problémy související s krví mohou vést až k cukrovce, proto je kontrola hladiny cukru velmi důležitá. Mohou se objevit problémy se žaludkem, močovým měchýřem či močovými cestami. Při zdravotních problémech Vah existuje možnost, že onemocnění související s krví se rozšíří.

Na rozdíl od jiných znamení zvěrokruhu, Váhy nemají často problémy s duševním zdravím. Vždy se snaží o harmonii, umí relaxovat a nezaměřují se na negativní emoce.

Jejich problémy jsou ve většině případů spojeny s prohřeškami v jídle a zlozvyky, kterým absolutně neumí odolat. Váhy se snaží vyhýbat zbytečné fyzické aktivitě a neradi tráví čas o samotě. Svůj volný čas nejraději tráví ve společnosti rodiny a přátel, kteří jim dodají potřebnou emocionální energii.

Váhy nemohou být dlouho samy, jinak začnou trpět projevy deprese. Váhy, jako žádné jiné, mají potřebu rozvíjet sklon k sebedisciplíně. Pomůžou jim v tom různé záliby či každodenní ranní procházky.

5. Žena ve znamení Váhy - charakteristické vlastnosti

Když se žena Váhy zamiluje, začne zpochybňovat své rozhodnutí. Pocit zamilovanosti v ní vytváří nejistotu a má problém otevřít se partnerovi. Při randění s ní musíte být trpěliví a snažit se o vybudování důvěry mezi vámi.

Ženy Váhy jsou jedinečnou směsicí racionálního myšlení a iracionálních emocí, takže soužití s ​​ní je někdy velmi náročné. Ví, co se od ní očekává, ale málokdy se podle toho řídí. Pokud jde o souboj mezi hlavou a srdcem, většinou vyhraje objektivní zhodnocení situace a složení si růžových brýlí.


Žena ve znamení Váhy – ilustrace. Zdroj: https://www.coloradostella.com/

Pokud se vám podaří zklamat ženu ve znamení Váhy, udělá vše, co je v jejích silách, aby se odmilovala. Nemá tendenci se lidem mstít, ale nikdy nezapomene na zradu či pomluvy. Pokud takovou ženu ztratíte, už nikdy o ní neuslyšíte.

Obecně jde o znamení, kterému chybí iniciativa a tato žena může vidět muže ve svém životě jako slabé a pasivní. To ji přinutí projevit iniciativu, když je zamilovaná, i když to není podle jejích standardů. Skoro jako by chtěla ukázat, jaká liberální ve skutečnosti je.

Ve skutečnosti uznává tradiční hodnoty a galantní chování mužů. Nedá to však na sobě znát a tajně doufá, že se takového chování jednou dočká. Chcete-li zaujmout ženu ve znamení Váhy, projevte něco ze "staré školy" a zaručeně ji tím dostanete.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné podložky ve znamení Váhy, které se skvěle hodí na jakýkoli stůl:

Podložky - znamení zvěrokruhu
(1)
89 Kč
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

6. Muž ve znamení Váhy - charakteristické vlastnosti

Jsou to nejneutrálnější a nejnestrannější lidé, s jakými se ve svém životě setkáte. Je pro ně důležité to, aby nikomu neukřivdili a snaží se situaci či jakoukoli neshodu vyřešit spravedlivě. Velmi dbají na to, aby zavládl kolem nich mír, a i když se vyhýbají konfrontaci, dokážou z každé slovní bitvy vyjít jako vítězové.

Nikdy do ničeho nespěchají, každý svůj krok si musí dopředu zvážitJsou velmi pohodlní, ležérní a svými schopnostmi a vědomostmi si dokážou omotat každého kolem prstu.

Muž Váhy je velmi citlivý, ale i tak zůstává věrný své mužnostiHledají si stabilitu v životě a ať už se to týká pracovní nebo emocionální oblasti, jsou velmi vytrvalí. Pokud vidí v tom, co dělají potenciál, dokáží při jedné osobě či činnosti setrvat desetiletí. Platí však totéž, co už žen ve znamení Váhy - pokud je zklamete jednou, druhou šanci už nebudete muset dostatPramení to z jejich přesvědčení, že si nemohou protiřečit. Pokud by dali druhou šanci osobě, která si jejich přízeň nezaslouží, ostatní by je mohli začít zneužívat. Na každého mají stejný metr, takže jestli jste přítel, kolega nebo nadřízený, s člověkem ve znamení Váhy byste měli vycházet dobře.

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Váhy

Váhy jsou charismatičtí lidé, kteří jsou vnímaví k potřebám jiných. Vždy přijdou na to, co jejich blízcí potřebují a splní to. Pokud je někdo vulgární nebo hrubý, nemá ve světě Vah co dělat, protože Váhy milují jemnost a slušné chování.

Snaží se spolupracovat a dělat kompromisy, jen aby udržely harmonii. Jejich osobnost je nutí vidět krásu ve všem – bez ohledu na to, zda se jedná o osobu nebo umělecké dílo. To je důvod, proč je jejich domov vždy zařízen starožitnostmi a velmi drahými dekorativními předměty. Milují peníze a jsou velmi hrdí na to, čeho ve svém životě dosáhly. Dá se říci, že jejich největšími přednostmi jsou diplomacie, vkus a zodpovědnost.

Nikdo ze znamení zvěrokruhu není vyrovnanější víc, než Váhy. Dokáží vést lidi k tomu, aby v životě dělali to, co chtějí. Investují veškerou svou energii do zlepšení života svých blízkých a někdy se může stát, že zapomenou na řešení svých problémů.


Souhvězdí váhy - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Mezi negativní vlastnosti Vah patří to, že nesnesou kritiku, protože i bez ní jsou velmi nejisté. Potřebují být obdivovány, jinak se začnou cítit sklesle a v depresi. Milují být lidmi, kterým každý věnuje pozornost. Někdy se snaží získat obdiv ostatních, což znamená, že jsou soustředěni na sebe a mohou se projevit narcistické projevy chování.

Když nejsou schopni postavit se na jednu stranu, stanou se nerozhodnými, takže se může stát, že je okolí bude stresovat tím, aby se rozhodly. Jelikož jsou velmi šarmantní, budou flirtovat s leckým, což se může negativně odrazit na jejich partnerském životě.

Jelikož jsou založeny na spravedlnosti a férovostimohou začít odsuzovat a zlobit se na falešné lidi, i když půjde o rodinné příslušníky.

Mít v životě člověka ve znamení Váhy je příjemné, ale měli byste se mít na pozoru. Vše, co uděláte nebo neuděláte, vám Váha připomene a vystaví vám účet.