MANDALA v hodnotě 399 Kč jako DÁREK.

Nakupte u nás alespoň za 500 Kč a získejte exkluzivní mandalu zdarma. Jen do vyprodání zásob.

Do konce zůstává - Zůstává - 18h:34m:
Znamení zvěrokruhu Vodnář - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Vodnář - Charakteristika a znaky

Vodnářlatinsky Aquarius (21. leden až 19. únor) se mylně uvádí jako vodní znamení. Pravdou však je, že toto jedenácté znamení zvěrokruhu patří mezi vzdušná znameníVyznačuje se přátelskou povahou, empatickým cítěním, štěstím a dobrou náladou. Má však také své stinné stránky, jako každé jiné znamení.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Vodnář
  2. Láska a vztahy znamení Vodnář
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Vodnář
  4. Zdraví a vitalita Vodnáře
  5. Žena ve znamení Vodnář - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Vodnář - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Vodnáře

1. Osobnost člověka ve znamení Vodnář

Energie vzduchu spočívá v myšlení. Intelektuální, zvědavá a hluboce sociální vzdušná znamení, jako jsou například Blíženci, Váhy či zmiňovaný Vodnář, jsou velmi vášnivé osobnosti. Jako poslední vzdušné znamení zvěrokruhu však Vodnář posouvá tento pojem na zcela jinou úroveň.

Vodnář, latinsky Aquarius, je vyobrazen jako nosič vody ("aqua") či mystický léčitel, který daruje zemi vodu - život. Vodnáře, reprezentovaného kartou Hvězda v tarotě, si lze představit jako nadživotní, mytickou bytost s jednou nohou pevně vsazenou na půdě (představuje pocit uzemnění) a jednou ve vodě. Vodnář drží vázu, která nalévá nové proudy inspirace k pěstování dlouhověkosti, léčení a naděje.

Zde je důležité si uvědomit, že v tomto ohledu Vodnář odhaluje své hluboké spojení s komunitou. Vodnář je zakořeněn v týmové práci, spolupráci a konceptu „většího dobra“ a je odhodlán za každou cenu změnit svět.


Vodnář - ilustrace. Zdroj: umělec F-Grade-Art

Vodnáři vládne Uranplaneta, která řídí inovace, technologie a překvapivé události. Uran dokonale odráží charakteristický postoj Vodnáře a doplňuje netradiční charakter těchto vizionářských vzdušných znamení. Vodnáři jsou velcí myslitelé, ale nesmí zapomínat na své nejbližší okolí. Lidé narození ve znamení Vodnáře se mohou natolik soustředit na změnu ve svém okolí, že zanedbávají svou rodinu a přátele, čímž si získají pověst vzdálených ve vztazích, chladných či odměřených.

Vodnáři by si měli pamatovat, že pokrok vždy začíná od malých kroků a měli by v první řadě ukázat svou lidskou tvář a projevit empatii. Vodnář nesnáší řeči. Absolutně ho nezajímají malicherné drby a upřímně řečeno, nezajímají ho lidé s jejich „přízemními problémy“.

Vodnář se snaží posunout fungování společnosti radikálním způsobem, takže pokud se zdají být nezaujatí, je to pravděpodobně proto, že daný problém není zaměřen na komunitu. Jedna důležitá rada – přesunutí konverzace z „já“ na „my“ vzbudí u Vodnáře velký zájem.

2. Láska a vztahy znamení Vodnář

Každý Vodnář je srdcem rebel. Vzdušná znamení neinklinují k autoritám či institucím, které reprezentují stereotypy a dlouholetou tradici. Toto znamení je svobodomyslné a výstřední a často si ho všimnete díky jejich neobvyklému módnímu cítění, zálibám a nekonfortnímu postoji.

Vodnáři potřebují dostatek prostoru a času k přemýšleník vytváření nápadů a plánování. V konečném důsledku je svoboda pro Vodnáře nanejvýš důležitá, protože výzvy týkající se jejich nezávislosti považují za pokusy o jejich kontrolu. Chcete-li si získat důvěru Vodnáře, nesnažte se ovládnout jeho vrtochy, ani jim zabránit.

Pevná znamení, Býk a Štír, mohou být pro Vodnáře trochu problematická – jak je o Vodnářích známo, jsou velmi tvrdohlaví.


Vyobrazení ženy ve znamení Vodnář - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Přestože Vodnář dokáže docílit, aby jejich vztah fungoval s jakýmkoli znamením zvěrokruhu, musí si pamatovat, že kompromis je mimořádně důležitý. Ne každému bude záležet na stejných věcech, ale právě o tom vztahy jsou. Neměli by tyto odlišnosti brát příliš osobně.

Vodnář miluje nebojácnou autonomii ohnivých znamení (Baran, Lev a Střelec) a intelektuální propojení vzdušných znamení (Blíženci a Váhy). Vodnáře v zásadě přitahují kolegové - revolucionáři, to znamená, že jsou to především lidé, kteří jsou temperamentní, vášniví a oddaní tomu, aby učinili svět lepším místem.

Bez ohledu na znamení zvěrokruhu, Vodnáři jsou přitahováni k milencům, kteří se nebojí porušovat pravidla. Jelikož Vodnáři vždy myslí velkolepěpartnerství není jen o mezilidské dynamice - je to vlastně obchodní akt, který může zajistit mnohem více, než jen romantiku.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Vodnář

Vodnáři nikdy nevěří v tradiční přístup v životě, jsou chytří a vždy se snaží inovovat nové věci. To je pro ně klíč k úspěchu. Mohou být profesionálové například ve výzkumu. Mohou být vynálezci, astrology, neurology, počítačovými vědci či piloty.

Pokud Vodnář miluje pracovat samostatně, kde může vložit své nové nápady a něco vytvořit, je ve svém živlu. Rád objevuje nové věci, směry a postupy. Nejdříve je pro ně velmi náročné porušit zažitá pravidla a vytvořit novou cestu, ale později si užívají plody své práce. Jsou hrdí, pokud jejich snahu ocení i okolí.

Vynikají v oblasti kontaktů, marketingu, obchodování, medicíny a zemědělství. Mohou se stát dobrými chirurgy nebo inženýry. Skutečný byznys jim vyhovuje víc. V práci dokáží dělat zázraky a mohou dosáhnout vysokého postavení v životě.

V jistých situacích je však Vodnář sobecký, pesimistický a rád působí v roli „osamělého a nechtěného“. Silná koncentrace na pracovní roli mu přinese nový „vítr“ a ukáže, že žádná snaha není zbytečná. 

Jako šéfové jsou velmi milí a chápaví při řešení jakýchkoli pracovních či osobních problémů zaměstnanců. Vzhledem k jejich povaze jsou pro ně vhodnou oblastí tvůrčí práce jako filmový průmysl či masmediální sféra.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Vodnář se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Vodnář z dílny DUBLEZ:

Geometrický obraz na zeď - Znamení Vodnář
2
+ 9
Dárky pro vodnáře
(0)
od 399 Kč
Dekorace ze dřeva - Znamení Vodnář Dekorace ze dřeva - Znamení Vodnář
1
+ 9
Levné bytové doplňky a dekorace
(1)
od 269 Kč
Dřevěný znak na zeď - Znamení zvěrokruhu Vodnář Dřevěný znak na zeď - Znamení zvěrokruhu Vodnář
1
+ 9

4. Zdraví a vitalita Vodnáře

Lidé narození ve znamení Vodnáře mají obvykle slabou strukturu kostí, takže i malý pád nebo nehoda může způsobit zlomeninu. Jejich nervový systém, srdce, páteř, hrdlo a močový měchýř mohou Vodnáře také potrápit, pokud si nebudou dávat pozor na výstražné signály.

Jejich trávicí systém se snadno přizpůsobuje všem druhům kuchyní. Jelikož jsou náchylní na přílišné starosti, může to vést k poruchám mozku, které z dlouhodobého hlediska mohou způsobit předčasné stárnutí mozku, alzheimerovu chorobu nebo epilepsii.

Obecně však mají tendenci dožít se vysokého věku v dobrém zdraví. Lidé narození ve znamení Vodnář si musí dávat velký pozor na jakýkoli druh závislosti. Měli by si dávat pozor na svůj nervový systém, protože jsou náchylné k poruchám nervů, nespavosti či neklidu. Měli by se také zdravě a vydatně stravovat a dbát na dostatek spánku. Přestože jsou si vědomi své kondice, potřebují neustálou motivaci dělat věci, aby udrželi tempo.


Zdroj: Freepik.com

Vodnáře často trápí i problémy s oběhovým systémem, včetně vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, onemocnění žilního systému, poškození nervů, necitlivosti, krevních sraženin nebo cukrovky.

Vodnář vládne „kotníkům“, takže, pokud jste žena, myslete na to, že vysoké podpatky by mohly způsobit vytčené kotníky či zlomeniny.

Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu by měli jíst potravinykteré zlepšují oběhový systém a hladinu cukru v krvi. Prospěšné jsou například vlašské ořechy, ryby, hrušky, citrony, banány, jahody, ústřice, ředkvičky, kukuřice, broskve, humři, špenát, tuňák, mušle či grapefruit.

Měli by se držet dále od sladkostí, sycených nápojů, rychlého občerstvení nebo potravin s nízkou nutriční hodnotou, po kterých Vodnář touží. Mohou také konzumovat různé ořechy, obiloviny, ovoce a zeleninu. Vodnáři mohou nahradit kávu bylinkovým čajem, aby se vyhnuli kofeinu, který činí v jejich těle problémy.

5. Žena ve znamení Vodnář - charakteristické vlastnosti

Je na nich něco neodolatelného, ​​tajemného, ​​jednoduše jiného. Vládcem Vodnáře je Uran, planeta vzpoury a chaosu, což je dokonalý popis energie, kterou přinášejí. Nedělá jim dobře konformita a občas se cítí zmateni zvláštními zvyky v rámci jejich komunity. Z tohoto důvodu často působí poněkud rezervovaně a odtaženě.

Ženy Vodnář jsou přirozené černé ovceNezapadají do většiny skupin a proto, když najdou své lidi, stanou se z nich úplně jiné osoby. Najít své spřízněné duše znamená, najít svou rodinu a zasvětí svůj život tomu, aby byli v blízkosti právě těchto lidí.

Vodnář je velmi loajální znamení zvěrokruhu, ale někdy je to jejich minus. Jsou velmi pozorní a realističtí, a proto si uvědomují, že svět není růžový. Vidí věci takové, jaké jsou.


Žena ve znamení Vodnář se symbolem Vodnáře v čele - ilustrace. Zdroj: coloradostella.com

Pokud žena Vodnář s někým spolupracuje, neznamená to, že je dané osobě oddána. Jsou zanícené do toho, co dělají a čemu věří. To znamená, že pokud chodíte se ženou Vodnář, musíte být vyrovnáni s tím, že vás ráda vezme do „svého světa“, ale musíte mít o její záliby skutečný zájem. Jedině v tom případě je ochotna předat vám své srdce.

Mnozí lidé mohou mít problémy se zvládáním svých emocí, ale Vodnář na smutek nemá čas ani prostor. Spíše je na „druhé straně“ a působí jako jako rameno, na kterém se můžete vyplakat. Máte-li zájem být v romantickém vztahu se ženou Vodnář, musíte se spojit s jejími přáteli.

6. Muž ve znamení Vodnář - charakteristické vlastnosti

Muži Vodnáři jsou velmi nepředvídatelní, svobodomyslní a vzpurní, takže nesnesou pravidla ani autoritu. Raději jdou proti proudu a rozhodují se sami. Pokud udělají chybu, tak vědí, že to bylo jen kvůli nim samým. Vodnáři nejlépe fungují v kreativním prostředí, kde se nemusí zodpovídat nikomu jinému.

Muži Vodnáři jsou jedineční, autentičtí a nestarají se o to, aby zapadli do davu. Vodnář by raději vynikal tím, že je věrný sám soběZáleží jim víc na jejich kariéře než na popularitě, přátelství nebo lásce. Jelikož jsou tak soustředěni na prácimohou náhodně zanedbávat svou rodinu a přátele. Navíc jejich emoce přicházejí z ničeho nic, co může ostatní zaskočit. Pokud si nedají pozor, mohou chováním ostatní odpudit.

Muži Vodnáři působí chladně, ale je to proto, že řeší problémy a předpokládají, že mají vždy pravdu. Vodnáři jsou tvrdohlaví. Pokud něčemu věří, je nemožné změnit názor. Odmítají dělat kompromisy nebo přiznat, že někdo jiný ví víc, než oni sami. Jejich inteligence se může obrátit proti nim, protože vždy předpokládají, že jsou tou nejchytřejší osobou v místnosti. Tato namyšlenost jim může v životě velmi ublížit, protože ostatní lidé je budou považovat za povýšené a namyšlené.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné dekorace a dřevěné podložky ve znamení Vodnář, které se skvěle hodí do interiéru:

Podtácek pod hrnek - Znamení Vodnář
1
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Vodnáře

Každý Vodnář je vynalézavý, aktivní a neustále přemýšlí o nových nápadech, jak učinit svět lepším nebo jak pomoci druhým. Tito lidé jsou typ, který dokáže věci otřást a inspiruje ostatní, aby učinili změny, které ve svém životě potřebují, aby se stali lepšími.

Podivní a nekonvenční Vodnáři nejsou nikdy nudní a umí vtipkovat. Jejich příběhy budou vždy zajímavé, protože už pravděpodobně zažili ledacos a rádi se o své zážitky podělí s ostatními.

Excentričtí a s myšlenkami, které se jiní ani neodváží představit, jsou považováni za velké filozofy, kteří si dokáží osvojit typ myšlení „mimo krabičky“. Jsou typem, který řeší složité problémy jednoduchými, ale překvapivými řešeními. Individualističtí a kreativní Vodnáři jsou známí i tím, že jsou milí a pečliví, což znamená, že mohou vést jakoukoli skupinu lidí.


Zdroj: Umělec - Shauni Raven

I když rádi poslouchají názory jiných lidí, je pravděpodobné, že svůj názor nikdy nezmění. Obvykle se drží svého přesvědčení, ať se děje cokoli.

Slabostí je, že Vodnáři prostě nejsou dobře spojeni s okolním světem. Jsou dost odloučeni a chladní vůči těm, kteří jsou náhodou v jejich životě, takže pokud si nebudou více vážit lidí, mohou skončit sami.

I když jim nevadí postarat se o své přátele a rodinu, měli by se naučit, že rovnováhy lze dosáhnout pouze tak, že se budou starat o každého člověka individuálně a věnovat mu stoprocentní pozornost. Neměli by se soustředit na „vychovávání“ skupiny, aby si usnadnili práci.

Možná nezmění své názory, bez ohledu na to, jak moc se je ostatní budou snažit přesvědčit, ale jsou velmi netrpěliví, když jejich názory zůstanou nepochopené.

Jelikož jsou příliš nezávislí, zdají se být příliš vzdálení a často neosobní. Milují své vlastní nápady a jsou velmi nepředvídatelní.

Vodnář je velmi výjimečné znamení, které je plné překvapení a nikdy se v jeho blízkosti nebudete nudit.