Znamení zvěrokruhu Býk - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Býk - Charakteristika a znaky

Býk, latinsky Taurus (20. duben až 20. květen) je synonymem síly, houževnatosti a moci. A právě tyto vlastnosti dokonale vyjadřují vlastnosti tohoto živelného znamení. V čem vyniká, jaké jsou jeho slabé stránky nebo jaké jsou jeho zdravotní komplikace? To vše se dozvíte v našem článku.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Býk
  2. Láska a vztahy znamení Býk
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Býk
  4. Zdraví a vitalita Býka
  5. Žena ve znamení Býk - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Býk - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Býka

1. Osobnost člověka ve znamení Býk

Ti, kteří se narodili ve znamení zvěrokruhu Býk / Taurus, jsou jedním z nejspolehlivějších a nejpřímějších znamení. Cení si svého pocitu bezpečí a stability, a to je jejich role jako druhého znamení zvěrokruhu. Poté, co Beran přinese svoji ohnivou energii, je to Býk, který klade základy pro jistotu v osobním i pracovním životě. Býci hledají především stabilitu ve svých rozhodnutích, ale také v lidech ve svém okolí.

Býci jsou obecně velmi tvrdohlaví v mnoha oblastech svého života – mají silnou nechuť ke změnám, a když se ustálí se svými rutinami, je zapotřebí velkého úsilí, aby se změnili. Nejsou jen tvrdohlaví, ale také silní a mají tendenci držet se svých zbraní. Mimo jiné jsou také velmi metodičtí v přístupu k činům. Jejich odhodlání a pracovitost jsou také důvodem, proč dosahují úspěchů. Jsou to tvrdohlaví dělníci, kterým nevadí „zašpinit si ruce“.


Rozložení souhvězdí býka na obloze. Zdroj: hindustantimes.com

Býk má tendenci užívat si smyslových požitků života a cokoliv fyzického je učiní šťastnými. Vztahuje se to i na jakýkoli druh jídla, pití či zábavy. V podstatě cokoli, co mohou absorbovat všemi svými smysly, si dokáží naplno vychutnat. Často mají skvělý vkus a hluboký cit pro jemnější věci.

Být znamením Země, mít blízkost či přístup k přírodě, je pro ně velmi důležité. Jako milovníci přírody nemají rádi žití v zastavěných oblastech a městech. Pokud by měli možnost, nejraději by se odstěhovali někam na samotu.

2. Láska a vztahy znamení Býk

Býk rád postupuje pomalu a platí to ve všech oblastech svého života. Láska není výjimkou. Před rozhodnutím navázat vážný vztah si musí vytvořit pevné základy a cítit se bezpečně a stabilně. Může jim chvíli trvat, než se zavážou k jakémukoli vážnému vztahu, ale neznamená to, že ve vztahu vydrží. Jedno je však jisté, budou na něm tvrdě pracovat. Když se jednou v lásce rozhodnou zůstat s milovaným člověkem, nikdo jiný je nepřesvědčí o opaku. Býci jsou charakterističtí tím, že jsou věrnými manželskými partnery, spolehlivými rodiči a pozornými milenci. Nevýhodou však je, že mohou zůstat ve vztazích, ve kterých už nejsou šťastní. Myslí si, že mohou těžkou situaci vyřešit, pokud vynaloží dostatečné úsilí.


Symbol znamení zvěrokruhu Býk. Zdroj: Freepik.com

Netolerují, aby partneři porušovali jejich loajalitu a nikdy nezapomenou na prohřešky věrnosti. Je nepravděpodobné, že by se sami dopustili těchto přestupků. Pokud tak něco udělají, budou se za to cítit neuvěřitelně vinní a dříve či později vyjdou s pravdou ven.

To, co Býka nejvíc těší, je myšlenka založit si domov se svým partnerem, vybudovat si život s někým, koho zbožňuje. Věrnost je něco, co je pro lidi ve znamení zvěrokruhu Býka velmi důležité. Budou velmi loajální k přátelům a rodině. Totéž však očekávají od ostatních.

Býci milují čas strávený s rodinou a přáteli a nikdy si nenechají ujít příležitost pomoci těm, na kterých jim záleží. Jsou velmi ochranářští a bojují za své blízké, pokud mají pocit, že jsou ohroženi. Ztráta přítele či rodiny je pro ně velmi bolestivá, ale jejich uzemněná povaha jim pomáhá překonat jakýkoli smutek.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Býk

Býci jsou známí svou odhodlanou povahou a cílevědomostí. Výběr vhodné práce pro Býka by měl zahrnovat jeho rysy vytrvalosti, vysoké úrovně produktivity a schopnosti dodržet termíny.

Pro Býky jsou úkoly, které se vyvíjejí nebo mění příliš rychle, náročné na orientaci. Rychle se měnící situace, například práce v medicíně, nemusí být pro něj vhodnou kariérní volbou.

Býk je také známý svými nedostatky v oblasti empatie a považuje za velmi emocionálně uzavřeného. Pracovní místa v sociální práci či jiná pracovní místa zaměřená na lidi, nejsou pro ně vhodná. Jsou pečliví a disciplinovaní a soustředí se raději na jediný úkol, na kterém pracují dlouhodobě.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Býka se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Býk z dílny DUBLEZ:

Dřevěný obraz nad postel - Znamení Býk Dřevěný obraz nad postel - Znamení Býk
3
+ 9
Obrazy na stěnu - zvířata
(1)
od 269 Kč
Dřevěný dekor - Znamení zvěrokruhu Býk Dřevěný dekor - Znamení zvěrokruhu Býk
2
+ 9
Dárek pro býka
(0)
od 269 Kč
Geometrický obraz - Znamení zvěrokruhu Býk Geometrický obraz - Znamení zvěrokruhu Býk
4
+ 9
Dárek pro býka
(0)
od 399 Kč

4. Zdraví a vitalita Býka

Býci mají obecně dobré fyzické a duševní zdraví. Obvykle neonemocní, ale pokud se to stane, lékaře nerespektují a popírají jejich způsob léčby. Při nedostatku fyzické námahy se může jednat o vážné problémy, které se projeví v období dospívání. Chce-li Býk žít spokojený život bez nemocí, musí ovládat svou chuť na nezdravé jídlo a pití, což se při jeho bohémském způsobu života někdy nedaří.

Každé znamení zvěrokruhu je ovládáno konkrétní planetou a každá planeta ovládá jiné části těla. Planeta Venuše řídí Býka a části těla, kterým Venuše vládne. Mezi tyto části patří dolní čelist, hrdlo, uši, kotníky, nohy, pohlavní orgány či oblast zad a páteře. Jmenované části těla jsou proto náchylné k nemocem a infekcím. Mezi potíže patří například bolest v krku, ucpání nosu, krční infekce či dýchací problémy. Z požitkářské neřesti Býků pramení sklon k nadměrnému jídlu a pití. Pokud nevěnují pár minut denně cvičení, mohou mít sklon k nadváze, což vede k srdečním problémům, špatnému krevnímu oběhu, bolestivým kolenům, křečovým žilám či jiným chronickým obtížím.

Býci jsou náchylní také k riziku dny a nemocí souvisejících s pohlavními orgány, ledvinami, játry a revmatismem. Pozor by si měli dát také na pomalé trávení a problémy metabolismu, který se s přibývajícím věkem zpomaluje.

5. Žena ve znamení Býk - charakteristické vlastnosti

Žena Býk nebude dělat kompromisy, je-li přesvědčena o své pravdě. Bude se hádat s každým, kdo se je pokusí změnit. Býci nerespektují autority, protože nemají rádi pravidla. Toto znamení zvěrokruhu chce činit vlastní rozhodnutí a nezáleží jim na důsledcích. Pokud se popálí, ať je to jen a jen jejich vinou. Žena ve znamení Býka je stvořena pro domácí pohodu. Raději v tichosti pracuje na projektu nebo čte knihu, než by se měla vychystat do společnosti a trávit večer prázdnými řečmi. Mají raději klid a ticho, které si dokáží naplno užít, aby načerpaly síly do dalších povinností.


Zdroj: artstation.com - umělec Serafleur

Ženě ve znamení Býka trvá dlouho, než se otevře novým lidem. Obecně jsou zahleděny do sebe a mohou působit chladně a lhostejně. Toto znamení vždy udělá to nejlepší rozhodnutí pro sebe, aniž by se obávalo kohokoli ve svém okolí. Cení si čestnosti, ale jejich přímočarost a tvrdost se jim může vymstít. Ženy Býka jsou ambiciózní, spolehlivé a zodpovědné. Jakmile si stanoví svůj cíl, jdou si tvrdě za ním.

Jsou praktické a používají zdravý rozum, takže chápou, že tvrdá práce je podmínkou dosažení úspěchu. Negativem však je, že mají tendenci upadat do jednoho či druhého extrému. Buď vynakládají hodně úsilí, nebo jsou líné. Nedokáží fungovat někde mezi tím.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné podložky ve znamení býka, které se skvěle hodí na jakýkoli stůl:

Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč
Dřevěný podtácek - Znamení zvěrokruhu býk
1
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

6. Muž ve znamení Býk - charakteristické vlastnosti

Muži Býci nejsou dobrodružní, ale za to jsou velmi spontánní společníci. Preferují rutinu a nesnášejí změnu. Býk by raději dělal totéž den co den, než by se vydal za dobrodružstvím či adrenalinem. Jsou klidnější, pokud vědí dopředu, co je čeká, protože nechtějí zůstat zaskočeni. Takže narozeninová překvapení nejsou pro ně to pravé ořechové.

Mnozí muži Býci jsou tvrdohlaví, jsou nastavení podle svého přesvědčení a nemají zájem se měnit. Někdy si muži Býci myslí, že vědí, co je pro ně nejlepší, a proto nikoho jiného neposlouchají. 

Býci jsou přehnaně upřímní a neuvědomují si následky toho, co řeknou ostatním lidem. Rádi se drží v ústraní a mohou působit chladně a lhostejně. Plachost jim ztěžuje navazování nových přátelství, a proto si svých starých přátel velmi váží.

Muži Býci jsou spolehliví, zralí a zodpovědníPokud něco slíbí, tak to i dodrží. Nikdy nezklamou své přátele a rodinu. Toto znamení má silnou morálku, ve které odmítají dělat kompromisy.


Zdroj: seahdesigns.com

7. Pozitivní a negativní vlastnosti býka

Mezi pozitivní vlastnosti Býků patří loajálnost a spolehlivost. Nikdy nedělají věci ve spěchu, počkají si a budou jednat až tehdy, když se tak sami rozhodnou. Rozhodnutí, která nakonec učiní, jsou obvykle ta správná. Mají trpělivost s ostatními lidmi a dávají jim čas a prostor. Jejich odhodlání a pracovitost znamenají, že to, co si umínili, udělají nejlépe, jak vědí. Jsou pracovití a houževnatí, a pokud jde o jejich budoucnost, umí sáhnout až na dno svých sil. Rádi se smějí a tráví čas s přáteli a rodinou. Milují dobré jídlo, luxus a smyslnost.

Mezi negativní vlastnosti patří hlavně tvrdohlavost, která jim způsobuje v životě mnoho problémů. Nemají rádi rychlé změny a tvrdě proti nim bojují. Je velmi obtížné změnit jejich názor, pokud se již rozhodli.

Kvůli vysokým standardům mají také tendenci být přísní i sami na sebe. Občas jejich spojení s materiálním světem může způsobit, že jsou poněkud majetničtí – k lidem ik věcem.

Toto znamení je velmi trpělivé, ale pokud se jednou rozzlobí, ustupte co nejdál. Hněv tvrdohlavého Býka by mohl být velmi nepříjemnou zkušeností.

Tak co, máte i vy ve svém okolí podobný živel, případně máme-li tu nějaké býky, našli jste se v něčem?