Znamení zvěrokruhu Panna - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Panna - Charakteristika a znaky

Lidi ve znamení Panny, latinsky Virgo (23. srpen až 22. září) určitě chcete mít u sebe. Vyrovnanost, pozitivní myšlení a důvtip jsou jejich kladné vlastnosti. Není to však všechno, co v sobě ukrývají.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Panna
  2. Láska a vztahy znamení Panna
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Panna
  4. Zdraví a vitalita Panny
  5. Žena ve znamení Panna - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Panna - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Panny

1. Osobnost člověka ve znamení Panna

Panna/Virgo je šesté znamení zvěrokruhu, které je reprezentováno bohyní pšenice a zemědělství. Panny jsou logické, praktické a systematické v přístupu k životu. Toto zemské znamení je v srdci perfekcionista a nebojí se zlepšovat své dovednosti. Jsou si vědomy každého detailu.

Panny jsou známé tím, že jsou velcí perfekcionisté. Dokáží najít chyby i pozitiva tam, kde je nikdo jiný nevidí. To však může znamenat, že mohou být velmi kritičtí vůči jakékoli chybě.

Je pravda, že Panny jsou velmi specifické a jejich zvyky a názory se nemusí nutně shodovat s názory ostatních. Možná jejich život působí neuspořádaně, ale samy nejlépe vědí, co mají dělat.

Panna je příliš zaneprázdněna řešením životů lidí kolem sebe na to, aby vynaložila úsilí k zajištění svých vlastních potřeb. Panny jsou známé i tím, že jsou inteligentní, ale kvůli své introvertní povaze mohou mít někdy problém projevit se. Při povídání si s nimi můžete mít pocit, že se vám otevřely a důvěřují vám, ale zdání může lhát. Nikdy nebudete pořádně vědět, co si uvnitř myslí a co cítí.


Vyobrazení souhvězdí Panna - ilustrace. Zdroj: Freepik.com 

Panny aktivně vyhledávají nepořádky – fyzické, mezilidské či emocionální, aby se je pokusily napravit. Potřebují jít stále na plné obrátky, protože mají pocit, že pokud zpomalí, problémy je doběhnou. 

Panny potřebují slyšet pochvalu za jejich úspěchy. Milují si stanovovat cíle a pomalu si „odškrtávat“ splněné úkoly. To, co je činí opravdu šťastnými je pocit, že mají vliv na ostatní lidi, nebo se o to alespoň snaží.

Panny jsou obecně velmi skromní lidé. Chtějí se cítit uznány za své činy, ale nepotřebují velkolepá gesta uznání, aby se cítily hodnotné. Panny jsou velmi nejisté a uvědomují si svoji nedokonalost. Uvědomují si, že jejich činy mají důsledky a že někdy si mohou za své problémy samy.

Mohou působit mnohem racionálněji, než ve skutečnosti jsou. Jejich pocity jsou pro ně obecně velkou záhadou. Hodně věcí dokáží silně procítit, ale většinou o nich neumí mluvit. Jediný způsob, jak mohou vyjádřit své pocity, je suchý sarkasmus a ironie.

2. Láska a vztahy znamení Panna

Na někom, kdo je tak uspořádaný, je vždy něco tajemného a přitažlivého. Panny se zajímají o zdraví a vytvářejí si návyky, které přispívají k jejich povaze být přehnaně systematičtíJsou vůči sobě velmi kritičtí a precizní, i co se týče jejich vzhledu. Jsou si vědomy, že fyzický zjev je pro společnost velmi důležitý a vypovídá velmi mnoho o člověku. 

Panny mají tendenci být v lásce pesimističtější než jiná znamení. Jsou cyničtí vůči romantickým projevům - vědí, že láska je vrtkavá, křehká a pomíjivá věc. Žijí v realitě bez růžových brýlí, ale když Panna konečně pocítí lásku, není to jen láska, je to pro ni jako návrat „domů“. Cítí, že konečně našly místo, kam skutečně patří a najednou dokážou milovat i samy sebe se svými nedostatky.

Skutečným problémem však je, že Panna hledá zážitek mimo realitu. Něco, co není dosažitelné ve hmotném světě. Věří, že láska, po které touží, existuje na nějaké vyšší úrovni. A většinou se nemýlí. Není to tak, že by Panna nebyla schopna najít lásku, je to jen tím, že ji hledají na nesprávném místě. Skutečná láska, kterou hledají, je v jejich nitru. Musí se naučit milovat sami sebe a musí také pochopit, že jsou hodny lásky a hodny toho, aby je někdo skutečně miloval.

Navzdory svému perfekcionismu, který si samy vyznávají, mohou Panny přitahovat širokou škálu lidí. Panny nejsou povrchní. Dokáží najít krásu ve věcech, které by většina lidí odmítla jako neatraktivní.

Panny mají tendenci vzhlížet k lidem, kteří jsou mírně labilní – je to hlavně proto, že chtějí dát tyto lidi opět do pořádku. Samozřejmě vždy cítí, že mají schopnost proniknout do nejhlubších myšlenek jiné osoby. Tato jejich „schopnost“ je často zdrojem jejich utrpení. Přenášejí si problémy jiných lidí na svá bedra.


Znamení panna - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Panny jsou sužovány absurdním množstvím očekávání ze strany okolí. Jejich milostné životy jsou často bouřlivé, protože Panny mají tendenci být přehnaně kritické vůči jiným lidem. Nesnaží se být špatné, ale cítí povinnost poukázat na nedostatky jiných.

Když najdou někoho, kdo se jim líbí, začnou si představovat, jak dokonalá by jejich láska mohla být. Nešťastnou skutečností je, že každý má své nedostatky. Panny mají tendenci se mnohem více zajímat o věci a myšlenky, než o lidi a pocity. V důsledku toho se mohou snadno nudit a snadno ztratit zájem o milovanou osobu.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Panna

Panny milují práci a hlavně to, pokud se mohou do nějakého projektu vrhnout. Mohou se stát vůdcem, lídrem, který motivuje svůj tým, aniž by musel působit diktátorsky. Jde hrdě ostatním příkladem, protože vyžaduje od sebe stejně mnoho (ne-li více), jako od ostatních.

Panna je sice dobrý týmový hráč, ale také miluje práci sólo. Nesnáší odpovědět na maily, smsky, raději si věci vydiskutuje z očí do očí. Toto znamení si často nosí práci domů a pro přátele a rodinu to nemusí být dvakrát příjemné.

Panna může z pohledu svých kolegů působit mírně otravně, jelikož její snaha o dokonalost je častokrát za hranicí únosnosti. Zadané úkoly jí mohou trvat déle, než je třeba, protože trvá na tom, aby je udělala správně a bezvadně. Mohou být také považovány za příliš ambiciózní a ctižádostivé.

Znamení Panny je velmi inteligentní a daří se mu zejména v odvětví vzdělávání, kde může svou vášeň a znalosti přenášet na další lidi a zároveň má čas na sebe a na své vzdělávání.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Panny se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Panna z dílny DUBLEZ:

Polygonální obraz na zeď - Znamení Panny
3
+ 9
Dárky pro pannu
(0)
od 399 Kč
Znamení zvěrokruhu na zeď - Znak Panna Znamení zvěrokruhu na zeď - Znak Panna
2
+ 9
Dárky pro pannu
(0)
od 269 Kč
Dekorace nad postel - Znamení Panna Dekorace nad postel - Znamení Panna
+ 9
Levné bytové doplňky a dekorace
(0)
od 269 Kč

4. Zdraví a vitalita Panny

Panna ráda investuje do péče o své zdraví a díky svému jemně vyladěnému nervovému systému je mnohem vnímavější vůči svému prostředí než ostatní. Kvůli tomu jsou zranitelnější vůči škodlivým vlivům ostatních lidí. Stýkat se s lidmi a vyvolávat pocit radosti, je rozhodující pro udržení duševního zdraví Panny.

Vládnoucí planeta Panny, Merkur, má kontrolu nad mozkem a nervovým systémem, takže řídí i propojení mezi myslí a funkcemi těla. Zemská znamení mají silné smyslové vjemy a daří se jim při kontaktu se zemí. Mají sílu a vytrvalost, díky čemuž jsou odolnější vůči přechodnému nachlazení a chřipce více, než ohnivá či vzdušná znamení.

Panny mají často zdravotní problémy s trávicím systémem a mohou trpět poruchami trávení, plynatostí, žaludečními vředy, poruchami jater, kolitidou a střevními problémy.


Žena ve znamení panna - ilustrace. Zdroj: https://www.coloradostella.com/

Některé Panny se příliš obávají o své zdraví, a tak mají tendenci být hypochondry. Pannám se mohou projevit i alergické reakce na jídlo, a aby se takovým projevům vyhnuly, měly by konzumovat jídla v bezstresovém a nerušeném prostředí. Správná strava je velmi nezbytná pro dobré zdraví všech lidí, ale zejména pro věčně vystresované Panny.

Panny mají pomalý metabolismus, což může vést k obtížím či malátnosti. Jídlo by měly důkladně přežvýkat a také by měly jíst v pravidelných intervalech. Během jídla by se měly vyhnout studeným bublinkovým nápojům, aby předešly problémům s trávicím traktem.

5. Žena ve znamení Panna - charakteristické vlastnosti

Ženy Panny jsou jedním z nejnezávislejších znamení zvěrokruhu a i když jsou sladké a milující, nebudou chtít být k nikomu připoutány. Potřebují dostatek času a prostoru pro sebe. Nechtějí se cítit ve vztahu svazované a chtějí si zachovat svoji nezávislost.

Žena Panna je vždy ochotna pomoci svým blízkým a nikdy by úmyslně neublížila svému partnerovi. Nekladou svůj vztah na první místo, protože vědí, že konec může přijít leckdy a že se mohou spolehnout jen samy na sebe. 


Zdroj: freepik.com

Panny mají spoustu věcí, které jsou pro ně důležité, například jejich kariéra či koníčky. Nehodlají se všeho vzdát, jen aby mohly být v romantickém opojení se svým partnerem. Americká komedie s popcornem jim nic neříká. Je to pro ně zbytečně promarněný čas.

Panny mají vlastní život, který jim nemůže nikdo narušit, neboť by se mohly přestat cítit sebejistě. Potřebují partnera, který respektuje jejich čas a dává jim svobodu. V opačném případě začnou nenávidět vztah za to, že je brzdí.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné podložky ve znamení Panna, které se skvěle hodí na jakýkoli stůl:

Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

6. Muž ve znamení Panna - charakteristické vlastnosti

Muž ve znamení Panny je tou nejlepší volbou pro partnera. Vždy vás vede tím správným směrem, ukazuje vám vaše kvalitydává ty nejlepší rady a vždy vám řekne pravdu, ať by měla být jakkoliv bolestivá. Jen velmi málo lidem se upřímně otevřou a dovolí jim, aby nahlédli do jejich duše. Pro ostatní bude stále záhadou, co se skrývá v tajemné mysli Panny.

Jejich vytouženým cílem je žít v „čistém“ a harmonickém prostředí, kde se budou moci chovat podle jejich představ a bude moci být samy sebou. Bez ohledu na to, co na to řeknou ostatní. Drží si odstup od neupřímných, líných a sobeckých lidí a do všeho, co dělají, vkládají maximální úsilí. Budou tu pro vás, pokud budete mít problémy, ale neposlechnete-li jejich rady, případně je podrazíte, nadobro před vámi zavřou dveře. Obecně je znamení Panny skvělou směsí empatie a hluboké péče o ostatní.

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Panny

Lidé ve znamení Panny jsou systematičtí a nedovolí, aby si s nimi osud zahrával. Jsou velmi pozorní vůči detailům a po několika špatných zkušenostech, umí zanevřít na lidi v nouzi i na pomáhání. I když se starají a dávají, nikdy neukazují své skutečné pocity ostatním. Je velmi pravděpodobné, že jim nikdo nebude rozumět.

Panny jsou silné, tradiční, organizované a praktické. Milují pořádek, protože nesnášejí chaos a jejich cíle jsou obvykle velmi realistické.

Panny nechtějí nechat ostatní dělat jejich práci a obvykle se stávají respektovanými a úspěšnými, protože dokonale dělají to, co majíNechtějí od ostatních žádnou pomoc. Panny skutečně vědí, jak řešit problémy, které se ostatním zdají být bez řešení. Všechno v jejich životě je organizováno, takže opravdu vědí, jak udržet rovnováhu mezi myslí a tělem. Ale je také možné, že se ztratí v práci nebo studiu.

Protože jim vládne Merkur, jsou velmi dobří v psaní, mluvení na veřejnosti nebo v jakékoli jiné formě komunikace. Mnozí z nich se proto rozhodnou stát se spisovateli a novináři.

Panny jsou velcí perfekcionisté, kteří se trápí se vším a nesnesou lenost či chaos. Nezáleží na tom, co mají dělat, vždy se budou snažit věci zorganizovat do posledního detailu, aby fungovaly co nejefektivněji.

Vždy je dobré mít kolem sebe analytického, praktického a přesného člověka, kterým je člověk ve znamení PannyJsou velmi inteligentní a vědí, jak se vypořádat s každodenním životem, nejpraktičtějším způsobem.

Jejich schopnost hloubkové analýzy je největší předností. Mnohé z jejich problémů vyřeší rychle a efektivně.


Panna ve zvířetníku. Zdroj: istockphoto.com

Největší slabinou Panny je jejich tendence skrývat se ve vlastním emocionálním světě. Přestože jsou logické a racionální, když věcem nerozumí, mohou se cítit zranění a myslet si, že mají co do činění s něčím iracionálním.

Je důležité, aby přijaly svou křehkost a umožnily čas od času projevit svou emocionální stránku, protože citové problémy jsou stejně důležité jako problémy mysli.

Jednou z dalších věcí, které se považují za jejich slabost, je to, že se nedokážou ocenit a pochlubit své kvalityProto si vždy myslí, že mohly udělat víc.