MANDALA v hodnotě 399 Kč jako DÁREK.

Nakupte u nás alespoň za 500 Kč a získejte exkluzivní mandalu zdarma. Jen do vyprodání zásob.

Do konce zůstává - Zůstává - 17h:51m:
Znamení zvěrokruhu Kozoroh - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Kozoroh - Charakteristika a znaky

O Kozorozích, latinsky Capricornus (22. prosinec až 20. leden) se říká, že mají dvojí povahu. Na jedné straně jsou velmi pragmatičtí a rozvážní, ale na straně druhé si dokážou stěžovat na fiktivní problémy, které si sami vymysleli. Podívejme se na další jejich charakterové vlastnosti.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Kozoroh
  2. Láska a vztahy znamení Kozoroh
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Kozoroh
  4. Zdraví a vitalita Kozoroha
  5. Žena ve znamení Kozoroh - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Kozoroh - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Kozoroha

1. Osobnost člověka ve znamení Kozoroh

Kozoroha, latinsky Capricornus) symbolizuje " mořská koza ", mytologická bytost s tělem kozy a rybím ocasem. Mluví o rozdvojených schopnostech Kozoroha - jsou zruční v navigaci, v materiální i emocionální sféře. Jsou neustále v pohybu, jsou aktivní a zároveň si budují psychickou sílu. Jsou odhodláni překonat vše, co jim stojí v cestě. Mají velkou představivost, jsou zaměřeni na dlouhodobé cíle a nechtějí se rozptylovat nepříjemnými detaily nebo nadbytečnými informacemi. Avšak kvůli jejich povaze mohou být Kozorohové někdy vnímáni jako chladní, bez emocí nebo dokonce bezcitní.

Kozorohu vládne planeta Saturn, gigant s prstencovým plynem v naší vzdálené sluneční soustavě. O této planetě se říká, že je spojena s úkoly, pravidly, zodpovědností a časem. Kozoroh je proto znám tím, že si uvědomuje, že život je krátký a chce jej využít co nejsmysluplněji.


Kozoroh - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Je tolik věcí, kterých chce Kozoroh dosáhnout v tomto životě a zpomalení prostě nepřichází v úvahu. Kozoroh je motivován začínat nové projekty a neustále přichází s novými nápady.

Kozorohové jsou známí jako mimořádně pracovití vizionáři, vůdci a průkopníci. Jsou známí svou vyrovnaností, sofistikovaností a bezkonkurenčním talentem. Kozorohové jsou dynamičtí jedinci, kteří vyjadřují jedinečnou rovnováhu sebedůvěry a pokory. Mají uzemněného, ​​praktického ducha, díky kterému se lidé v jejich přítomnosti cítí pohodlně. Přestože jsou velmi selektivní v tom, koho pustí do svého života, Kozorohové jsou neuvěřitelně laskaví přátelé, kteří jsou hrdí na čestnost a loajalitu.

Pokud Kozoroh neschvaluje určité názory nebo chování, dá to jasně najevo. Na Kozorohu je však skvělé to, že vám také pomůže vymyslet řešení či praktické nápady, jak zlepšit momentální situaci.

Kozoroh nemá čas na hry a cení si čestnosti a transparentnosti. Lépe řečeno, upřednostnili by, kdyby k němu byli lidé maximálně upřímní, možná až trochu drsní. Co nejvíce nesnášejí je lítost či chválu.

2. Láska a vztahy znamení Kozoroh

Je známo, že desáté sluneční znamení Kozoroh je velmi romantickéale nikdy nedává najevo city. Jsou klenotem skrytých talentů s různými fantaziemi. Lidé narození v tomto znamení jsou jemně melancholičtí, avšak představují stabilitu a bezpečnost ve vztahu

Kozorohové jsou ve věcech lásky trochu jiní. Je to pro ně opravdu jiný druh zážitku, protože požadují lásku, ale když k nim přijde, začnou se bezdůvodně stahovat do pozadí. Mohly by to nazvat ochrannou povahou, ale ne vždy tomu tak je. Kozoroh má v životě mnoho vztahů, ale obvykle nejsou dlouhé. Je to proto, že jsou při výběru partnera velmi vybíraví. Nedostatek vášně ve vztahu dá partnerovi pocit, že je nechtěný a vztah nebude pro partnera naplňujícím.

Praktickým Kozorohům chybí radost z malých věcí v životě a chybí jim i bezprostřední zábava. Jakmile se s Kozorohem ocitnete ve vztahu, nebude to ten nejmilující partner, jakého jste si vysnili. Po nějaké době mu začnou vadit věci, které ho na začátku přitahovaly.


Žena ve znamení kozoroh - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Ve společnosti je však velmi oblíbený a nikdo z přátel či známých netuší o jeho temné stránce, která se pojí s partnerským soužitím. Mají však skvělé organizační schopnosti, které na všechny zapůsobí.

Pokud jej vztah přestane naplňovat a nudit, poznáte to hned. Dá vám to jasně najevo, možná až příliš surovým způsobem. Dělá to však jen proto, aby ušetřil čas vám i jemu. Nechce strávit zbytečně mnoho času prodlužováním něčeho, co se mu nezdá perspektivní.

Abychom však nemluvili jen o této jeho stinné stránce, pokud je váš vztah plnohodnotný a rozumíte si, je to skvělý společník. Dokážete si hodiny povídat o banálitách a zjistíte, že je to ten nejvnímavější společník, jakého jste mohli mít po svém boku. Sice jsou jeho nálady nevyzpytatelné, nemusíte se však bát, že byste museli „luštit“ jeho pocity. Kozoroh řekne všechno narovinu a hned.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Kozoroh

Kozoroh je spolehlivý, odhodlaný a věří, věří v dodržování zákona a pořádku. Jsou velmi mírumilovní a chtějí udržovat čistotu. Kozorohův styl práce je systematický, nezávislý a nechtějí nechat žádnou roli nedokončenouProfese, kterým by se rozhodně měli věnovat, jsou vzdělávání, medicína, historie, architektura, stavebnictví či archeologie.

Jsou to velmi praktičtí, rozumní a rozvážní lidé. Jsou vysoce obchodně orientovaní a další oblasti, ve kterých mohou vynikat, jsou například zemědělství, stavebnictví, doprava, průmysl, inženýrství, ale daří se jim i v oblasti chirurgie. Umí si poradit se svou prací a nechtějí, aby jim do ní někdo zasahoval.

Na postu šéfa je rafinovaný, ale snaží se být maximálně spravedlivý ke všem zaměstnancům. Svojí rozhodností a jemností dokáží vyhrát situační problém a vyřešit každý vzniklý problém či konflikt na pracovišti. Mají trpělivost a přátelskou povahu, která je udrží v klidu a v rozvaze.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Kozoroh se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Kozoroh z dílny DUBLEZ:

Dřevěný obraz na stěnu - Znamení Kozoroh Dřevěný obraz na stěnu - Znamení Kozoroh
1
+ 9
Dárky pro kozorožce
(0)
od 269 Kč
Dekorace na zeď - Znamení zvěrokruhu Kozoroh Dekorace na zeď - Znamení zvěrokruhu Kozoroh
3
+ 9
Dárky pro kozorožce
(0)
od 269 Kč
Polygonální dekorace - Znamení Kozoroh
1
+ 9
Dárky pro kozorožce
(0)
od 399 Kč

4. Zdraví a vitalita Kozoroha

Lidé narození ve znamení Kozoroha mají dobrou odolnost vůči větším či menším chorobám, takže je ve stáří většinou najdete v relativně dobré kondici. Ve skutečnosti čím jsou starší, tím vypadají zdravěji a spokojeněji. Patří do skupiny „šťastlivců“, která produkuje nejvitálnější lidi, i když jsou již ve zralém věku. Jejich tělo však může být časem slabší, zejména kolena či struktura kostí. Nebezpečí, kterým čelí, je nachlazení, artritida, ledvinové kameny, trávicí problémy a dokonce i poruchy kůže, jako je pásový oparMěli by si držet odstup od alkoholu a nezdravého, mastného jídla.

I když jsou velcí workoholici, Kozorohové si mohou poškodit své zdraví tím, že „posunou“ své tělo až za jeho hranice a neodhadnou intenzitu zátěže. Možná si nevšimnou bodu, ve kterém by měli zpomalit, což se může ukázat jako sebezničující.


Kozoroh - ilustrace. Zdroj: umělec F-Grade-Art

Kromě toho jsou náchylní k revmatismu, kožním problémům a ekzémům, onemocnění kostí, poranění kolen, ale i psychickým problémům, jako jsou deprese či různé typy závislostí. U lidí, kteří jsou v práci vytíženi a nemají si s kým promluvit, se mohou objevit závislosti na alkoholu či drogách.

Klíč k dobrému zdraví pro Kozorohy, avšak i pro ostatní znamení, spočívá v tom, že mají rádi v první řadě sebe a své psychické zdraví. Měli by se věnovat meditacím, jíst zdravější jídlo a vyvarovat se stresovým situacím či přátelům, kteří z nich vysávají energii.

Kozoroh může začít pociťovat bolest, ale pokračuje dále ve svém uspěchaném životě. To je důvod, proč, jsou-li i náhodou nemocní, chvíli trvá, než se opět postaví na nohy. Také, kdykoli je něco špatného, ​​Kozoroh si bude myslet, že zemře, protože má své vlastní představy, kterým rád věří. Mají tendenci zbytečně zhoršovat situaci svými negativními myšlenkami.

Podle toho, co jsme se o zdravotní stránce Kozoroha dozvěděli, jsou to velmi silné a odhodlané osobnosti, ale žijí velmi rušný život a práce je jejich velkou součástí. Někdy však zapomínají, že je třeba si vzít pár dní volno a jejich volnočasové aktivity by je měly odpoutat od práce, jinak jim hrozí psychické problémy či vyhoření v tom, co je baví. 

5. Žena ve znamení Kozoroh - charakteristické vlastnosti

Žena Kozoroh je vyrovnaná, silná a věnuje se naplno své práci. Kozoroh je tradičně vnímán jako ženská energie zvěrokruhu. Občas jsou nuceny neprojevovat své emocezvláště pokud pracuje v mužském kolektivu nebo je-li v pozici nadřízené. Je to z toho důvodu, že je-li žena příliš hlasitá, příliš asertivní nebo příliš dominantní, je vnímána jako problémová. Je to však jen fantazie Ženy Kozoroha. Nic z toho neplatí, protože je v kolektivu velmi oblíbenápodřízení ji mají rádi, neboť je přímočará, ale spravedlivá a dokáže ocenit dobře odvedenou práci.

Ve vztazích bývá opatrná, protože se bojí zklamání a raději se utáhne do svého světa, ve kterém si zbytečně vytváří pesimistické představy, které se pravděpodobně nikdy nestanou.


Žena ve znamení Kozoroh se symbolem Kozoroha na čele - ilustrace. Zdroj: coloradostella.com

Pokud si však umíní vysněnou práci či ideálního partnera, nic na světě ji nezastaví. Spokojená bude teprve tehdy, když si i ostatní všimnou, co všechno musela v životě obětovat, aby se ocitla tam, kde právě je. Sice nemá ráda umělé lichotky či komplimenty, jednou za čas jimi nepohrdne a padne jí dobře, vyslechne-li si na vlastní uši, jak moc se jí v životě daří a že si toho lidé kolem ní všímají.

Je velmi energická a bláznivá, a proto si snadno hledá přátele, se kterými udržuje dlouholetá přátelství. Je zastáncem toho, že raději upřímné přátelství, než zbytečně preafektovaný vztah. Nemá problém ukončit i dlouholeté partnerské fungování jednou větou a přitom s vámi zůstat na kamarádské úrovni.

6. Muž ve znamení Kozoroh - charakteristické vlastnosti

Muži narození ve znamení Kozoroha jsou ambiciózní, motivovaní, organizovaní a vědí, jak věci dotáhnout k dokonalosti. Pokud jedete za cílem, chcete mít po svém boku Kozoroha, který vás bude podporovat nebo radit. Když chodíte s Kozorohem, jste součástí velmi silného páru. Pokud hledáte někoho, kdo je připraven zavázat se a ne zůstat stát na místě, je pravděpodobné, že by to mohl být právě Kozoroh.

Jsou tak soustředěni na praktické a materiální části života, že je pro ně obtížné pochopit věci, které nevidí, jako jsou emoce a intuice. Kozoroh může někdy zranit lidské city, zvláště pokud jde o citlivá vodní znamení. Bývají velmi organizovaní a láká je minimalismus. Obecně nejsou Kozorohové obzvlášť sentimentální, takže nevidí potřebu sbírat suvenýry a vzpomínkové předměty. Jedinou výjimkou jsou například knihy či vinylové desky.

"Kvalita nad kvantitou" je další motto hodné Kozoroha. I když jejich domov může vypadat skromně či neútulně, chtějí jen to nejlepší.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné dekorace a dřevěné podložky ve znamení Kozoroh, které se skvěle hodí do interiéru:

Dřevěná podložka pod skleničky - Znamení kozoroh
1
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč
Podložka pod skleničky - Znamení kozoroh
1
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Kozoroha

Kozoroh se může pochlubit mnoha dobrými vlastnostmi a jeho nejlepší rysy jsou obvykle snadno rozpoznatelné, protože září dost jasně.

Tato osoba se nikdy nevzdává a pokud se rozhodl cokoli dokončit, nic nemůže změnit jeho názor a záměr. Co je velmi důležité, Kozorohové neztrácejí čas sněním nebo plánováním budoucnosti, proto je někdy lepší jednat za ně. Jelikož jsou velmi skeptičtí, věří pouze faktům a důkazům.

Jsou velmi praktičtí lidé a dokáží snadno vyřešit jakýkoli problém, který se zdá být pro ostatní neřešitelný. Tito jednotlivci mají jedinečnou dovednost nalézt skutečná řešení i s minimem zdrojů a pomoci. Nenajdete trpělivějšího, organizovanějšího a disciplinovanějšího člověka, než je Kozoroh. Tyto osobnosti se raději řídí pravidly a díky tomu dosahují skvělých výsledků. Oceňují nastavené způsoby, jak dělat věci a tradiční přístupy, jakož i dodržování přísných hranic.

Každou úlohu, kterou dostanou, berou vážně a vykonávají ji s velkou pílí. Jelikož se nebojí tvrdé práce, tvrdě se snaží dosáhnout požadovaných výsledků. Nejsou to lidé, kteří nechávají svou práci napůl hotovou. Jsou vždy otevřeni novým znalostem a dovednostem.

Další skvělou vlastností Kozoroha je jejich moudrost. Mají vynikající analytické schopnosti a každou situaci berou vážně. Získáváním nových zkušeností duševně rostou a získávají nové poznatky.

Mnoho lidí si uvědomuje tvrdohlavost jako hlavní negativní vlastnost Kozorohů. Není to však jediný pád, který jim způsobily hvězdy a planety. Existuje několik dalších vlastností, které potřebují korekci a extra kontrolu od kozy. Tyto takzvané „špatné vlastnosti“ není třeba vnímat jako neměnný znak osobnosti, lze s nimi efektivně pracovat.


Zdroj: Freepik.com

Mezi negativní vlastnosti jednoznačně patří pesimismus. Nikdy nezapomenou na zrady a do konce života je ovlivňují, proto mají problémy s důvěrou.

Přehnaná přecitlivělost na vlastní osobu jim přináší také řadu nepříjemných situací. Nesnesou, pokud se jim někdo vysmívá a proto zůstávají na veřejnosti vážní. Hluboce v duši se cítí špatně. I menší vtip může vyústit v nevole z jejich strany.

Kritika je další nelichotivá vlastnost Kozorohů. Jejich touha po dokonalosti je činí velmi náročnými na ostatní. V důsledku toho se k ostatním chovají kriticky a chtějí, aby žili podle jejich pravidel.

Není snadné splnit požadavky Kozoroha. Jejich touha po dokonalosti a vysoké standardy pro všechno jim nedovolují brát věci jako samozřejmost. Hledají vše nejlepší bez ohledu na to, co to je.