Znamení zvěrokruhu Rak - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Rak - Charakteristika a znaky

Čtvrté znamení zvěrokruhu a první vodní znamení jsou Raci, latinsky Cancer (21. červen až 22. červenec) známí tím, že jednají na základě svých emocí. Pojďme se na ně podívat trošku blíž.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Rak
  2. Láska a vztahy znamení Rak
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Rak
  4. Zdraví a vitalita Raka
  5. Žena ve znamení Rak - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Rak - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Raka

1. Osobnost člověka ve znamení Rak

Rak / Cancer patří mezi vodní znamení a obecně je reprezentován krabem. Na základě všech specifik tohoto oceánského korýše se geniálně proplétá mezi mořem a pobřežím. To představuje Rakovu schopnost existovat v emocionální i materiální sféře najednou.

Raci jsou vysoce intuitivně založení a jsou velmi citliví na prostředí, ve kterém fungují. Jsou také extrémně ochranářští a, podobně jako jejich nebeské duchovní zvíře, jsou chráněni tvrdými vnějšími schránkami. Zpočátku mohou být vnímáni jako chladní či odměření, ale postupem času však odhalují svou jemnou povahu, skutečný soucit a také mystické schopnosti. Chvíli však potrvá, než si získáte jejich důvěru.

Raku vládne Měsíc, který představuje pohodlí a "mateřskou energii". V souladu s tím mají Raci tendenci být orientováni na domácnost a na organizovanost. Milují vytvářet útulné a bezpečné prostory, které pro ně představují osobní útočiště a ve kterém tráví spoustu času. Pokud však nejste fanouškem připoutanosti Raka k domácnosti, může to být problém. I když se vyhýbají přímým konfliktům a hádkám, umí krutě „štípnout“ nevhodnou poznámkou. Je to znakem pasivní agresivity, která negativně ovlivňuje celé jejich fungování v životě a ve vztazích.


Tvar souhvězdí Rak na obloze a jeho symbol. Ilustrační obrázek. Zdroj: pinterest.com

Raci se velmi obětavě starají o své rodiny a blízké, ale často ztrácejí pojem o tom, kdy se jedná o pozornost a kdy naopak o kontrolu. Do svého života si Rak přitahuje lidi svou loajalitou, odhodláním a emocionálním prožíváním. Jsou vynikajícími hostiteli a užívají si zábavu obklopeni dobrým jídlem a zážitky.

Může být poměrně obtížné přesvědčit Raka, aby otevřeně mluvil o svých pocitech a o tom, co ho trápí. Pokud to však dokážete, aniž by se cítil ohrožený, vybudujete si jeho dlouhotrvající důvěru.

2. Láska a vztahy znamení Rak

Oddanost, láska, pozornost a vášeň jsou charakteristické vlastnosti Raků, kteří bezhlavě věří na pravou lásku. Jsou přirozeně citliví a jejich milostný život je plný dobrodružství. Raci upřednostňují dlouhodobé vztahy před nezávazným flirtováním, a pokud se už mají nějaké osobě naplno otevřít, nechtějí „investovat“ zbytečně.

Pokud se Rak ocitne ve vztahu, je velmi oddaný a má skvělou schopnost porozumět myšlenkám jiných lidí. Proto je tak trochu manipulátor, který přesně ví, co a kdy má komu říct. Nedělá to vědomě, ale je v nich zakořeněný pocit, že raději řekne to, co chce člověk slyšet, než by ho měl ranit objektivní pravdou.

Raci jsou mimořádně empatičtí, smyslní a vjemy prožívají mimořádně intenzivně. Prvořadý je pro ně soucit, a pokud přežijí rozchod s milovanou osobou, nesou tuto skutečnost velmi těžko.

Patří mezi osoby, které prožívají největší potěšení, mohou-li někomu pomoci a skutečně vzkvétají na základě rozhovoru a zpětné vazby, která je posouvá v životě vpřed. 

Rak miluje být milován a miluje samotnou lásku, ale ve vztahu s ním je velmi důležitá komunikace a konverzace. Jen tak může být pouto s Rakem stoprocentní.


Symbol znamení zvěrokruhu Rak. Zdroj: Freepik.com

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Rak

Rak je respektován jako manažer, který bude věci opravovat, usměrňovat kolegy a starat se o jejich kariéru. Rakovy úžasné lidské schopnosti mu umožňují vybrat si do svého týmu lidi, kteří budou prosperovat a postupovat ve své oblasti.

Vyloučení emocí je pro Raka velmi důležité v pracovní sféře. Když pociťují vášeň ke své práci, dokáží svou průbojností a ctižádostí přitáhnout ostatní lidi, kteří budou na svém cíli pracovat tak zaníceně jako Rak. Má to však i odvrácenou stranu jeho zánícení pro dosažení pracovních úkolů. Pokud se stane, že nesouhlasí se svým nadřízeným v tom, jak by se měl daný "projekt" řešit, mohou se snadno dostat do konfliktu.

Rak má nejraději pracovat brzy ráno nebo naopak, pozdě v noci. Tehdy pociťuje klid a jeho mysl produkuje nejvíce kreativních nápadů. Jeho metou je dobře vykonaná práce, která je však doprovázena dlouhými hodinami, které prosedí nad zadaným tématem. Nemají rádi, jsou-li postaveni do pozice manažera či vedoucího pracovníka. Nejraději si respekt budují svépomocí a v kolektivu svých kolegů, se kterými jsou na jedné úrovni. Na vedoucí pozici by museli podřízené usměrňovat a kritizovat, co Raci v povaze nemají. Pokud však kolegové nesdílejí jeho vizi či zanícení, dokáže to Raky pořádně rozčílit. Nejde jim o peníze nebo bohatství, ale o jejich budoucí směřování v životě – chtějí vést skvělý život a ohrožení jejich kariéry průměrností v nich vyvolává pocit strachu.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Raka se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Rak z dílny DUBLEZ:

Dřevěný dekor na zeď - Znamení Rak Dřevěný dekor na zeď - Znamení Rak
1
+ 9
Obrazy na stěnu - zvířata
(1)
od 269 Kč
Dřevěné znamení zvěrokruhu na zeď - Rak Dřevěné znamení zvěrokruhu na zeď - Rak
2
+ 9
Polygonální obraz na zeď - Znamení Rak Polygonální obraz na zeď - Znamení Rak
2
+ 9
Dárek pro raka
(0)
od 399 Kč

4. Zdraví a vitalita Raka

Rak je spojen s řečovým, čichovým a dýchacím ústrojím, takže v první řadě musí mít toto znamení kolem sebe čistý vzduch, měl by být emocionálně vyrovnaný a je schopen předejít více vážnějším zdravotním problémům.

Pokud chce Rak zůstat zdravý, musí si dopřát odpočinek, jak fyzický, tak psychický. Toto znamení má tendenci trpět problémy souvisejícími se stresem, jako je úzkost, podrážděnost či změny nálad. Úplný odpočinek, který si Rak dopřeje, se příznivě odrazí na jeho další aktivitě, v osobním či pracovním životě. V zimě by se měli udržovat v teple, protože jsou náchylnější spíše onemocnět na „banálnější“ nemoci, jako jsou rýma či zánět zvukovodů. Při neléčení se i menší nachlazení dokáže rozvinout do vážnějších zdravotních problémů.

Raci jsou velmi aktivní a mají sklon dělat více úkolů najednou, což má nepříznivé účinky na jejich zdraví. Vzrušení, nervozita, pracovní vypětí – to vše v nich vytváří stres. Je třeba, aby si Raci dopřáli přiměřený spánek a dostatečně vyváženou stravu.

Kvůli stresu může toto znamení trpět bolestí v ramenou, dlaních a prstech. Oslabené mohou být také plíce a střeva - astma, syndrom dráždivého tračníku, plynatost. Raci často čelí problémům s nohama, zády, artritidou a revmatismem. V důsledku přílišného přemýšlení mohou dokonce trpět migrénami a nespavostí a v důsledku nepokoje mohou trpět psychickým a nervovým vyčerpáním. Často vás postihne nachlazení, chřipka, kašel či virová infekce.

5. Žena ve znamení Rak - charakteristické vlastnosti

Když chodíte se ženou Raka, musíte pochopit, že podobně jako Měsíc, který je vládce jejich znamení, i jejich emoce se mění ze dne na den. V některé dny mohou být mimořádně laskavé a chtějí vás mít nablízku, a v jiné dny mohou potřebovat nějaký čas o samotě. Snažte se nebrat si jejich kolísání nálad osobně – obvykle to tak nemyslí, jen potřebují čas, aby si utřídily myšlenky.

Rak je hlavní vodní znamení a podobně jako tekoucí řeka, ženy Raka se neustále pohybují, jsou přirozenými živitelkami, což vysvětluje, proč si potřebují tak často dopřát čas na odpočinek. Milují obdarování a je důležité, aby měli kolem sebe lidi, kteří chápou jejich potřebu obšťastňovat druhé, aniž by za to dostali něco zpátky.


Obraz ženy ve znamení rak. Zdroj: pinterest.com, Umělec: Zaid Dibis

Ženy ve znamení Raka mají velmi veselou povahu, působí vroucně a přívětivě. Říká se o nich, že všude kam přijdou, přinesou sluneční paprsky a dobrou náladu. Chcete-li udělat na ženu dobrý dojem, musíte být přátelský a upřímný. Nejsou naivní, uvědomují si, jak to v životě chodí, proto nechoďte kolem horké kaše a jednejte s nimi na rovinu.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné podložky ve znamení Rak, které se skvěle hodí na jakýkoli stůl:

Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

6. Muž ve znamení Rak - charakteristické vlastnosti

Když se tento muž zamiluje, všechny jeho nejistoty okamžitě vyplouvají na povrch. Muži ve znamení Raka mají tendenci držet se určitých pravidel chování a dvoření, protože se díky tomu cítí o něco bezpečněji a jistěji. Tento muž si často neuvědomuje, že to, co musí ukázat, má ve světě vztahů velký význam. Je soucitný, milý a především rád ukazuje emocionální stránku.

Muž Rak je velmi citlivý na emoce své partnerky a má potřebu spojit se na hluboké úrovni. Pokud ho velmi ranila nějaká situace, je zde šance, že se bude příliš bát otevřít se i opravdu dobré partnerce.

Nemá rád konflikty a ve většině bláznivých situací zůstane klidný. Když ho něco dráždí, pravděpodobně nic neřekne, ale z potlačování negativních emocí by se mohl jeho zdravotní stav zhoršit.

Je něžný, pečlivý a pravděpodobně nikdy nezapomene na narozeniny své partnerky. Partner Rak je vždy skvělá volba pro toho, kdo chce zažít dobrodružství, které bude spojeno i s citovými projevy a romantickými gesty.

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Raka

Nadpřirozený smysl pro intuici je charakteristickým znakem Raka. Ví, co si myslíte a co se teprve chystáte udělat. Díky tomu je téměř nemožné je oklamat nebo manipulovat. Rak upřednostňuje zůstat věrný v jakémkoli vztahu a chce, aby se mu laskavost vrátila. Dalším rysem Raka je také jeho mistrovské využívání slov. Dokáže vám vyznat lásku na sto způsobů, popsat vaši krásu, ale je to i jeho negativní vlastností. Bude-li vás chtít ranit, použije také promyšlená slova, na která nebudeme moci zapomenout mnoho let.

Raci jsou velmi kreativně založení a disponují velkou představivostí. Charakteristickým znakem Raka je přeměna slova na celý příběh, a to s velkou lehkostí. Rádi vyjadřují své emoce ve formě textů a básní. Raci jsou rodilí umělci a vždy je lze nalézt v nějaké formě umění. Ke znakům Raka patří prožívání potěšení z vyjadřování se uměleckým a kreativním způsobem.

Emocionalita je další pozitivní rys Raka - je nejlepším rodičem a rád pečuje o svou rodinu. Věrnost staví nad všechno ostatní a jeho osobnost je hluboce připoutaná ke svým blízkým. Raci mají potíže s vyjádřením svých skutečných pocitů. Kdykoli se zraní nebo jim je ublíženo, vypnou své emocionální reakce. Raci občas projevují emocionální nezralost, ale mají jedinečnou vnímavou povahu.

Charakteristickým negativním znakem Raka je náladovost a hněv, který je však potlačován. Ubližování a pomluvy může odhalit jejich pomstychtivou povahu. Mezi špatné vlastnosti patří také podezřívání a nedůvěra a může vést k rozpadu vztahů.

Špatné vlastnosti jsou u Raků extrémní - sentimentalita, majetnost, komplikovanost a tajnůstkářství. Pokud se však naučí s nimi pracovat, nepřevýší jejich pozitivní rysy.

Rak trpí nadměrnou představivostí, která může vést k problémům. Zvyk lpět na věcech vede ke ztrátě času. Raci si cení důvěry a potřebují hodně času, aby někomu důvěřovali. Rysy nadměrného podezřívání a nedostatku důvěry přinášejí mnoho nejistot. Je velmi obtížné přesvědčit Raka, aby otevřeně mluvil o věcech, které ho trápí.