MANDALA v hodnotě 399 Kč jako DÁREK.

Nakupte u nás alespoň za 500 Kč a získejte exkluzivní mandalu zdarma. Jen do vyprodání zásob.

Do konce zůstává - Zůstává - 18h:18m:
Znamení zvěrokruhu Ryby - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Ryby - Charakteristika a znaky

Ryby, latinsky Pisces (20. únor až 20. březen), vodní znamení, jsou posledním souhvězdím zvěrokruhuSymbolizují ho dvě ryby, které plavou opačným směrem, což představuje rozdělení světa ryb mezi fantazii a realitu.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Ryby
  2. Láska a vztahy znamení Ryby
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Ryby
  4. Zdraví a vitalita znamení Ryby
  5. Žena ve znamení Ryby - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Ryby - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Ryb

1. Osobnost člověka ve znamení Ryby

Rybám vládne planeta Neptun, která řídí kreativitu a sny. Tyto éterické ryby zbožňují zkoumání jejich neomezené představivosti. Ve své negativní podobě však Neptun ovládá i jejich iluzi a únik z reality, která pro citlivé Ryby není vždy přijatelná. Neptunská energie je jako energie oceánu-magická, tajemná a často strašidelná.

Lidé narození ve znamení Ryby si musí dávat pozor na fatamorgány. Tyto vnímavé osoby upřednostňují nošení růžových brýlí před řešením problémů, což jim může přinést pověst záludných nebo klamavých. Toto vodní znamení by mělo pamatovat na to, že problémy nelze vyřešit „odplutím“. Svévolná nevědomost nikdy nevyřeší žádný konflikt.

Proměnlivé znamení Ryby se bez námahy přizpůsobí svému okolí a mají jedinečný přístup ke kolektivnímu podvědomí prostřednictvím jejich jasnozřivosti, čímž je činí skvělé umělce a kreativce. Jsou povzbuzeni společnými zážitky z hudby a romantiky. Jakýkoli vztah s mystickými Rybami zaručeně zahrnuje hluboké duchovní spojení.


Znamení Ryby - ilustrace. Zdroj: umělec F-Grade-Art

Ryby, latinsky Pisces, jsou velmi kreativní, nápadité, soucitné a milující. Faktor jejich emocionální citlivosti je vysoký, ale zároveň je nechává zranitelnými vůči kritice. Zatímco Ryby nemají rády, když jsou do něčeho tlačeny dříve, než jsou připraveny, když se stanou připravenými, dají do toho všechno. Když se Ryby konečně rozhodnou učinit první krok, jsou připraveny dát do toho všechno.

Rybám se daří díky spontánnosti a lásce, aby mohly jít s proudem. Své potřeby někdy odsouvají na vedlejší kolej, aby se ujistily, že ostatní jsou spokojeni. Jejich intuice jim pomáhá vést ostatní, často zcela bez námahy.

Každý miluje mít kamaráda ve znamení Ryby, jelikož je to jako mít vlastního osobního terapeuta. Vždy vědí, jak se právě cítíte, nikdy vás nesoudí a donekonečna poslouchají. Jsou hlubokou studnou lidských emocí a chovají se, jako by to všechno už viděly či přežily. Nic je nepřekvapí a stává se, že na konci vašeho rozhovoru pláčou spolu s vámi.

2. Láska a vztahy znamení Ryby

Ryby jsou beznadějným romantikem zvěrokruhu. Milují myšlenku být zamilované a mohou strávit spoustu času sněním o svém dokonalém partneroviKaždodenní realita ve vztahu může být pro ně problémem, ale musí pochopit, že být s někým není vždy dokonalé a dá jim to hodně práce. Ryby často dělají věci pro jiné lidi, ale chtějí se tím ujistit, že ve vztahu je stejný poměr mezi dáváním a přijímáním. Potřebují být s někým, kdo je stejně laskavý a pečlivý jako oni.

Ryby se často připoutají k myšlence vztahu poměrně rychle, možná dříve, než toho druhého zcela poznají. Mohou si vytvořit fantazii o tom, jak chtějí, aby vztah vypadal, místo aby byly v přítomném okamžiku s osobou, se kterou chodí. Po odchodu z prvního rande si už v hlavě představují svatbu a děti. Mají v sobě silné emoce a už na začátku vztahu chtějí všechno příliš uspěchat, co se ne každému líbí.

Na druhé straně, Ryby mohou být trochu utaženy a mohou být pohodlné, zvláště, pokud nemají náladu jít ven. Mohou zrušit plány na poslední chvíli, neodpovědět na zprávy či telefonáty, pokud se jim do něčeho nechce. Nemají rádi, když mají na starosti všechny detaily a vyřizování, takže se musí spolehnout na svého partnera, který učiní všechny plány, případně vymyslí plány na výlet. 


Tvar souhvězdí Ryby - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Ryby se za každých okolností pokoušejí udržet romantiku naživu léta ve svém vztahu. Možná si z výročí či Valentýna rádi udělají větší oslavy, případně vymýšlejí způsoby, jak rafinovaně obdarovat svého partnera, aby na daný den nikdy nezapomněl.

Když se však s někým setkají poprvé, mohou rychle začít „tlačit na pilu“ a vést smysluplnější rozhovory na filozofické úrovni. Chtějí mít pocit, že se pojí s druhou osobou, takže často nejsou dokonalé v udržování lehkosti konverzace.

Když jsou Ryby zamilované, jsou vůči svému partnerovi velmi obětavé a soucitné. Mohou vynaložit veškeré úsilí, aby pomohly osobě, se kterou jsou.

S velkou radostí se dělí o rady a podporují svého partnera ve všem, co dělá, i když možná sami nemají nejsnazší období.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Ryby

Ryby mají silnou pracovní etiku, jsou vhodné pro umělecké, podnikatelské či humanitní aktivity. Největší chuť naplno se věnovat své práci však mají jen tehdy, vědí-li, že jejich dovednosti jsou doceněny. Ať už po finanční stránce nebo po lidské. Málokdy se stane, že najdete Ryby pracovat i po závěrečné, protože toto znamení má rádo stereotyp. Pokud jsou zvyklé pracovat od pondělí do pátku, zbytečně je budete stresovat požadavkem pracovat i během víkendu. Zastávají názor, že vše se dá stihnout v poměrně krátké době, pokud se do toho naplno zakousnou. Nevidí pak důvod zůstávat v zaměstnání na přesčasu.

Ryby milují práci o samotěVětší kolektiv jim způsobuje nervozitu, protože je zbytečné kvantum jiných lidí, povah a nálad rozptyluje od jejich práce. Musí vynaložit větší množství energie na řešení „lidských problémů“ než plnění pracovních úkolů.

Peníze nejsou pro Ryby v čele žebříčku jejich hodnot, ale musí mít v práci vytvořené příjemné prostředí. Nesnášejí, pokud si šéf neváží jejich práci. Tehdy je možné, že začnou uvažovat o změně zaměstnání, případně poleví v pracovních úkolech, protože ztratí motivaci.

Ryby během svého života vystřídají několik zaměstnání. Není to proto, že by nikde nevydržely, jde o to, že se musí hledat a vybírají si směr, kterému se chtějí plně věnovat. Nezjistí to však jiným způsobem, jen tím, že budou střídat různá zaměstnání, dokud se natrvalo neusadí. Ryby vnímají svoji kariéru jako další způsob, jak se neustále učit a rozvíjet.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Ryby se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Vodnář z dílny DUBLEZ:

Dřevěná dekorace - Znamení Ryba
1
+ 9
Dárky pro ryby
(0)
od 399 Kč
Znamení zvěrokruhu na zeď - Ryby Znamení zvěrokruhu na zeď - Ryby
1
+ 9
Dárky pro ryby
(0)
od 269 Kč
Dřevěný obraz nad postel - Znamení Ryby Dřevěný obraz nad postel - Znamení Ryby
3
+ 9
Obrazy na stěnu - zvířata
(0)
od 269 Kč

4. Zdraví a vitalita znamení Ryby

Lidé narození ve znamení Ryb mají nejkřehčí fyzickou strukturu. Jejich nohy, dýchací a oběhové ústrojí jim může v životě způsobit spoustu starostí. Kromě toho jsou to velmi citliví lidé a milují nezdravé jídlo. Může to vést k tloustnutí a také k závislostem.

I menší sezónní změny mohou nepříznivě ovlivnit jejich zdraví. Potenciální nebezpečí se nachází v chodidlech, které mohou trpět revmatismem nebo problémy s krevním oběhem. Někdy mají tendenci být příliš úzkostliví, protože mohou být zcela odpojeni od reálného světa.


Znamení ryb - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Ryby vědí, že jejich mysl a tělo jsou propojeny, takže k problémům duševního zdraví přistupují stejně vážně, jako k problémům fyzického zdraví. Tím, že si Ryby udrží kontrolu nad svými emocemi a naučí se způsoby, jak se vyrovnat se spouštěči stresu, se cítí mnohem vyrovnaněji. Někdy mohou být Ryby vůči lékařům nedůvěřivé nebo si mohou skutečně myslet, že jakékoli fyzické onemocnění lze vyřešit pozitivním přístupem.

Ryby by se měly zdržet přílišného požitkářství a závislostí všech typů. Onemocnění, která mohou Ryby znepokojovat, by mohla souviset s nohama - kostní ostruhy, křečové žíly, revma.

Zapomnětlivost může být pro Ryby prokletím, dokonce až do té míry, že připomíná některé formy šílenství. Ryby, které se narodily v únoru, by se měly vždy ujistit, že mají dostatek spánku a odpočinku, jinak nedostatek spánku natrvalo poškodí jejich zdraví.

5. Žena ve znamení Ryby - charakteristické vlastnosti

Pohybuje se vlastním tempem a věří, že věci, které se mají stát, se stanou v pravý čas. Narozdíl od všeobecného přesvědčení a přesto, že jsou ryby posledním (a tedy „nejstarším“) znamením zvěrokruhu, jsou ryby velmi netrpělivé.

Se svojí rodinou a blízkými však stále hraje roli zralé a emancipované ženy, která se cítí komfortně v její nezávislé a volné póze. Ne vždy je tomu tak. Ryby se potýkají s množstvím „malých“ problémů, které vidí jako velkou tragédii a zbytečně věci nafukují a stresují sebe i okolí nesmyslnými obavami z něčeho, co se nikdy nemusí stát.


Žena ve znamení Ryby se symbolem Ryb v čele – ilustrace. Zdroj: coloradostella.com

Stejně jako Střelci, i Rybám vládne Jupiter, planeta expanze a hojnosti. Jupiter je také považován za šťastnou planetu a přináší ženám-Rybám hodně štěstí. Může se však stát, že ztratí ze zřetele své štěstí, protože zabývání se více povinnostmi může být energeticky velmi vyčerpávající.

To vše znamená, že byste měli být mimořádně ohleduplní k ženě ve znamení Ryby. Pokud vám neodpovídá, je pravděpodobné, že vaši zprávu jen neviděla, protože pomáhala příteli v problémech. A i kdyby to viděla, je pravděpodobné, že čeká, až vám bude moci vhodně odepsat a promyslet si všechny důsledky, které může i obyčejná zpráva způsobit.

6. Muž ve znamení Ryby - charakteristické vlastnosti

Muž Ryby je kreativní, nápaditý a má emocionální povahu, která prožívá intenzivní emoce a vytváří jedinečná spojení s jednotlivci. Jejich postřehy a zkušenosti je činí citlivými do takové míry, že začnou upřednostňovat potřeby svých blízkých nad svými vlastními. Když je muž ve znamení Ryb zamilovaný, bez námahy udržuje rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Dokáže zvládnout bolestivé zážitky s maximální praktičností a zralostí. V důsledku toho je muž ve znamení Ryb perfektní volbou pro přátelství nebo i vztah. Jeho přítomnost je vždy obohacující, intenzivní a velmi energická.

Muži Ryby jsou inteligentní, intuitivní a přizpůsobiví. Snadno se přizpůsobí svému okolí. Jsou klidní, milující a pečliví, ale nedělají věci za cenu svého štěstí. Narozdíl od žen, které mnohdy jednají emočně a za cenu nešťastné lásky jsou ochotny setrvat v toxickém vztahu i desítky let.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné dekorace a dřevěné podložky ve znamení Ryby, které se skvěle hodí do interiéru:

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Ryb

Kreativita. Sotva existuje umělečtější znamení než Ryby. Tyto osobnosti se nespokojí s tradičním řešením problémů a raději hledají nepředvídatelnou alternativu, než aby se držely pravidel. Mají bujnou představivost a velmi rády sní. Jejich koníčky jsou také velmi kreativní a jsou otevřeny novým nápadům bez ohledu na to, jak jsou praktické.

Emoce jiných lidí jsou pro Ryby ještě důležitější než jejich vlastní. Jsou to empatičtí lidé, kteří vždy nabídnou rameno, na kterém se mohou lidé vyplakat a podají pomocnou ruku přesto, jak je to pro ně těžké. Jejich touha podporovat a sympatizovat se vztahuje i na cizí lidi, které vidí plakat, takže se nedivte, že smutek jiných se vždy stane i důvodem pro slzy Ryby.

Ještě jste nepotkali obětavého člověka, na kterého byste se mohli spolehnout? Ryby se k tomuto popisu dokonale hodí. Jejich štědrost je tak velká, že upřednostňují potřeby jiných lidí před svými vlastními. Chtějí učinit šťastnými lidi, kterých si váží, i když budou muset zaplatit své vlastní štěstí pro to své.

IntuiceVliv dvou planet a zájem o všechno tajemné činí Ryby velmi intuitivními. Při rozhodování spoléhají na své vnitřní smysly a jsou v tom docela úspěšní.

Je nemožné si představit popis Ryb bez citlivosti, která je pro ně charakteristická. Cítí věci dost hluboko a na všechno reagují emocionálně. Pokud hledáte v astrologii oddané znamení, sotva existuje jiné znamení, než právě Ryby.


Znamení ryby - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Jedním z negativních rysů zvěrokruhu Ryb je jejich sklon ke špatné náladě. Jsou snadno ovlivnitelné a potřebují čas na uklidnění. Navíc tyto náhlé změny nálady mohou být naprosto bezdůvodné, takže lidé, kteří je obklopují, by měli být trpěliví a chápaví.

Lenost. Je velmi důležité Ryby motivovat, jinak ztratí chuť cokoli dělat. Mohou dokončit nějakou práci, ale to neznamená, že kvalita této práce je vysoká.

Touha po idealismu a přísné požadavky na ostatní dělají představitele tohoto znamení zranitelnými. Často se cítí zrazeni nebo zraněni, pokud někdo nesplní jejich očekávání.

Často se stává, že Ryby se nazývají „únikové“. Mohou cestovat ve svých snech donekonečna a nevšímat si přitom svého okolí. I když se vám podaří zaměřit je na problém, mohou se snadno vysmeknout během několika vteřin.

Máte-li ve svém okolí někoho ve znamení Ryby, měli byste to zjistit do pár vteřin. Jsou jen dvě možnosti. Buď budete nejlepšími přáteli a získáte kvalitního společníka, který vám rád leckdy poradí, nebo budete mít co do činění s přecitlivělým snílkem, kterého docela dobře nepochopíte.