Znamení zvěrokruhu Štír - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Štír - Charakteristika a znaky

Štír, latinsky Scorpius (23. říjen až 22. listopad) je osmé znamení zvěrokruhu a mnohdy je nejméně pochopeným znamením ze všech. Je to především kvůli jeho velkému temperamentu, průbojnosti a vášni.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Štír
  2. Láska a vztahy znamení Štír
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Štír
  4. Zdraví a vitalita Štíra
  5. Žena ve znamení Štír - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Štír - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Štíra

1. Osobnost člověka ve znamení Štír

Štír / Scorpius je často mylně považován za ohnivé znamení. Ve skutečnosti je však vodní znamení, které čerpá svou sílu z psychické a emocionální oblasti. Stejně jako vodní znamení, Rak a Ryby, i Štír je mimořádně intuitivní a empatický.

To, co činí toto vodní znamení jedinečným, je jeho výrazné „jedovaté žihadlo“. Stejně jako jeho nebeské duchovní zvíře, Štír, i Štíři čekají a zaútočí, když to nejméně čekáte. Život je pro ně jako šachová partie, protože Štír je velmi vypočítavé znamení, které neustále plánuje několik kroků dopředu, aby dal "soupeři" nečekaný mat. To však neznamená, že jeho záměry jsou nutně špatné. Štíři prostě vědí, co v životě chtějí a nebojí se hrát tvrdou hru, aby toho dosáhli.


Souhvězdí znamení Štír - ilustrace. Zdroj: Freepik.com 

Nikdy nikomu neprozradí svůj záměr a právě jejich tajemná povaha je činí neuvěřitelně smyslnými, svůdnými a okouzlujícími. Od Štírů se očekává, že budou vášniví, ale kromě fyzického spojení je pro ně velmi důležité i duchovní a emocionální spojení.

Štíru vládne planeta Pluto, která řídí ničení a transformaci. Z toho můžeme usoudit, že Štír je velmi ctižádostivý a jde si za svým cílem i přes mrtvoly. Okolí v něm vidí ambicióznost a panovačnost, realita je však úplně jiná. Lidé narození v tomto znamení mají rádi, mají-li věci pod kontrolou a věnují se zejména tomu, aby upevňovali své postavení ve společnosti.

Štíři by však měli brát na vědomí, že pokud je ovládne ego, riskují tvrdý pád. Toto znamení by mělo čerpat svou energii k prohlubování vztahů s přáteli a rodinou. Když si Štír vybuduje důvěru, projeví jedinečnou empatii, hloubku a odhodlání, které rozjasní jeho mysl a najednou se z něj stane milující a chápavá osobnost. 

2. Láska a vztahy znamení Štír

Štír je nejznámější svou loajalitou vůči svým partnerům. Říká se, že pokud se někdo zamiluje do Štíra, bude mít ten nejvzrušující vztah v životě. Milostné rysy tohoto znamení ho předurčují k tomu, aby kolem sebe rozdával lásku, vášeň a tajemnoDůstojný, laskavý, loajální a zodpovědný jsou nejběžnější rysy lásky všech štírů, které mají ukryty hluboko ve svém nitru.

Štír má i temné stránky, ale je na něm něco, co si určitě zamilujete. Ze začátku se může zdát ostražitý, ale jakmile si získáte jeho důvěru, uvidíte v něm úplně jiného člověka. Je velmi kreativní a překvapivě romantický - svíčky, lupeny růží, romantické písničky k večeři.

Jeho silná intuice dokáže odhalit, když máte špatnou náladu, a udělá vše pro to, aby vás rozveselil. Ve skutečnosti má docela dobrou paměť na všechny vaše oblíbené věci. Pokud vám bude chtít někdo ublížit, vždy bude stát nablízku, aby vám pomohl. 


Zdroj: artstation.com - umělec Serafleur

Štír prokazuje skutečný zájem o to, aby vás poznal. Nic nedělá jen tak. Miluje malé podniky, útulná místa, kde ho nebude nic rozptylovat. Na první rande proto nečekejte bujarou zábavu či přeplněné bary. Nejdůležitější je pro něj vytvořit prostředí, ve kterém můžete mít osobní rozhovor, aniž by vás někdo vyrušoval.

Domov Štíra je jeho útočištěm a nezvou tam kohokoli. Ve skutečnosti může Štíru trvat delší dobu, než si k sobě někoho přivede. Není to proto, že by měli doma nepořádek, ale mají rádi svůj klid, tajemství a musí si člověka nejprve „prověřit“, zda skutečně stojí za to, aby vstoupil do jejich světa. Když však přijde ten den a vy budete mít tu „čest“, poznáte Štíra v celé jeho parádě – harmonický domov a atmosféra tajemného zákoutí.

Štíři mají tendenci zajímat k přátelstvím přístup „kvalita před kvantitou“. Štír má pravděpodobně jen několik nejbližších přátel, které zná už od dětství.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Štír

Štíři jsou dost motivovaní a vědí, co potřebují, ať už je to jejich kariéra nebo cokoli jiného. Vytrvalí, vášniví a intenzivně poháněni kariérou. Tito sebevědomí lidé akceptují porážku jen tehdy, když nejsou šance na úspěch obrovské a selhání je nevyhnutelné.

Štíra nejvíce raní, když je zahnán do kouta nebo zrazen a není šance na ústup. Lidé narození v tomto znamení jen tak snadno neodpustí a nezapomenou a dají to každému provinilci dostatečně pocítit.

Štíři mají v povaze mít oči a uši stále otevřené a být neustále ve střehu. Mít Štíra ve svém týmu znamená, že výrazně stoupne šance na úspěch. Jsou velkým přínosem pro své kolegy, protože přinášejí možnost vytvářet skvělé strategie.

Jelikož si váží svého času, jen zřídka se zapletou do pomluv, jelikož v práci jsou zcela soustředěni na svou práci.

Jsou odvážní, vášniví a okolí je obdivuje pro jejich disciplínu a schopnost uplatnit se. Tráví spoustu času interakcí s kolegy či podřízeným. Mluví o tom, jak mohou věci zlepšit. Štírům nevadí vzít si práci domů a často je lze vidět pracovat pozdě v noci. Jednotlivci narození v tomto znamení jsou přirození detektivové, protože mají hlubokou touhu najít odpovědi. Mohou je oslovit oblasti lékařského výzkumu, psychologie či žurnalistiky. Štíři často věří svému šestému smyslu a proto mají velký prostor k tomu, aby udělali skvělou kariéru v oblastech, ve kterých budou muset řídit jiné.

Štíři se dobře uplatní jako lékaři, inženýři, ekologové, navigátoři, analytici trhu, patologové či vojáci.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Štír se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Štír z dílny DUBLEZ:

Polygonální dekorace na zeď - Znamení Štír
2
+ 9
Dárky pro štíra
(0)
od 399 Kč
Dřevěný obraz na zeď - Znamení Štír Dřevěný obraz na zeď - Znamení Štír
7
+ 9
Obrazy na stěnu - zvířata
(0)
od 269 Kč
Dřevěné znamení zvěrokruhu na zeď - Znak Štír Dřevěné znamení zvěrokruhu na zeď - Znak Štír
1
+ 9

 

4. Zdraví a vitalita Štíra

Emocionální rovnováha Štíra má nesmírný význam, pokud jde o zdraví a pohodu tohoto znamení. Když se důsledně stará o emocionální aspekt, projevuje své nejlepší vlastnosti - jsou nápadití, tvořiví a loajálníPokud je Štír nejistý či rozhozený, může uškodit svému okolí.

Štíři dokáží vycítit negativitu, mají tendenci být posedlí blahobytem a své problémy zveličovatZdravotní problémy Štíra se většinou zvyknou opakovaně vracet, i když pravdou je, že nebývají často nemocní.

Když už mluvíme o zdravotních problémech Štíra, je velmi pravděpodobné, že se jim může přihodit nehoda právě pro jejich chuť riskovat. Vyskytují se u nich problémy související s pohlavními orgány, hrdlem, střevy, plícemi či prostatou.

Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu jsou známí tím, že jsou tvrdohlaví, pokud jde o sdílení svých vnitřních pocitů, myšlenek a emocí. Kvůli tomu trpí psychickými problémy, které ovlivňují také jejich trávicí trakt. Mohou se vyskytnout i zdravotní problémy související s reprodukčními orgány. 

5. Žena ve znamení Štír - charakteristické vlastnosti

Žena Štír má schopnost detailně prozkoumat vaši duši a přinutí vás neustále na ni myslet. Nejdůležitější věc, kterou byste měli vědět o ženě narozené v tomto znamení, je, že jakkoli chladné se zdají, vládne jim Mars, což je planeta války. Jakkoli se tváří klidně, chladně a soustředěně, není tomu tak. Ticho Štíra je jen dočasné.

Nehledě na detektivní chování, Štíři žijí stereotypním životem, který jim však vyhovujePokud se stane, že chodí s více muži najednou, nikdy se o tom nedozvíte. Nejlepší, co můžete udělat, je nepředpokládat, že o ženě Štíru víte všechno, protože celý život strávíte tím, že budete pátrat po jejich tajemstvích.


Žena ve znamení Štír - ilustrace. Zdroj: https://www.coloradostella.com/

Je pochopitelné, pokud se cítíte nejistí nebo vás zastrašuje randění se ženou Štíra. Dokáží vám však změnit život od základů. Jsou úžasné a mít je po svém boku, je velké dobrodružství. Pokud však nejste na takový příval energie připraveni, může vás „převálcovat“.

Energie Štíra je o změně, takže je možné, že po delším odloučení uvidíte úplně jinou osobu, jakou jste znali kdysi. Potkáte-li Štíra, který prochází procesem přeměny, budete svědkem toho, že je zranitelnější a citlivější. Během této přeměny hledá úkryt, ne však soucit a lítost. Žena v procesu změny může působit zlomyslně či výbušně, ale opak je pravdou - stává se z ní více ohromující osoba, než byla dříve.

Máte-li zájem o ženu narozenou v tomto znamení, je nejlepší postupovat opatrně a po malých krocích. Oceňuje loajalitu, tak jí ukažte svou věrnost a získáte si její plnou důvěru.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné podložky ve znamení Štír, které se skvěle hodí na jakýkoli stůl:

Podložky - znamení zvěrokruhu
(1)
89 Kč
Dekorace na stůl do obýváku - podložka Štír
1
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

6. Muž ve znamení Štír - charakteristické vlastnosti

Štíři jsou ambiciózní, inteligentní a sebevědomí. Když si jednou stanoví cíl, nikdy se nevzdají. Vynaloží veškeré své úsilí k dosažení toho, co si předsevzali. Muži Štíři vědí, že mají na to, aby uspěli, a proto se nikdy nenechají odradit neúspěchem. Pokračují, dokud nedosáhnou toho, co chtějí.

Štíři jsou také přímočaří, vážní a upřímní. I když mohou působit jako tajnůstkářští ohledně své minulosti, nikdy nepotlačují své city k jiným. Někdy mluví příliš otevřeně a ublíží těm lidem, kteří nejsou na jejich upřímnost připraveni. Nedělají to však úmyslně. Snaží se být autentičtí, nesnesou lháře a podvodníky, a proto věří, že nejlepší je říct pravdu, i když může být nepříjemná.


Muž ve znamení Štír - vyobrazení. Zdroj: https://www.peakpx.com/

Muži ve znamení Štír jsou tvrdohlaví, chtějí mít věci po svém, protože věří, že všechno vědí nejlépe. Štíři se mohou zdát sobečtí a nároční, protože milují převzít kontrolu nad věcmi a rozkazovat ostatním. Nemají však rádi, pokud někdo dává příkazy jim, nechtějí dostávat ultimáta, a proto se snadno mohou dostat do konfliktu s autoritami.

Nechtějte se však dostat na "černou listinu" muže Štíra - tehdy jsou pomstychtiví a zatrpklí.

Koneckonců, jsou reprezentováni zlomyslným, jedovatým štírem. Vládne jim planeta Mars, která symbolizuje vášeň, agresivitu, Boha války a zvířecí instinkty. Pokud jednou ublížíte muži Štíru, nikdy na to nezapomene a rád vám to opětuje. Neodpouštějí a mohou mít zášť po zbytek svého života, protože žijí minulostí.

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Štíra

Štír sjednotil mnoho pozitivních rysů Vodních znamení se silou, která mu je dána vládnoucími planetami. Znamená to, že se v něm skrývají několik protichůdných vlastností, které jen s obtížemi dokáže ovlivnit. Lidé narození v tomto znamení jsou soustředěni na své cíle. Pokud něco chtějí, nic nebude překážkou na jejich cestě k vytouženému cíli. Jejich intenzivní vnitřní síla slouží jako motor, který je žene do potřebného konce.

Dalším pozitivem je jejich věrnost a oddanost. Pokud si zvyknou na někoho, kdo si získal jejich důvěru, bez jakýchkoli pochybností se této osoby drží i celý život. Jsou to věrní společníci a spolehliví manželé, kteří nejsou náchylní ke zradám.

Chcete-li slyšet upřímnou odpověď na svůj dotaz, zeptejte se člověka narozeného uprostřed podzimu. Štíři nepochybně říkají pravdu, i když to není vždy příjemné. Dokáží snášet přetvářku a zůstat při tom upřímní k sobě i k lidem, kteří je obklopují.

Pokud jste Štír, nikdy nebudete dokonale spokojen. Jednotlivci neznají limity – dláždí si cestu ke stanoveným cílům bez ohledu na potřeby ostatních. Jsou odhodláni a cílevědomí, takže nemá smysl pochybovat o jejich možnostech.

Neúnavná povaha Štírů jim pomáhá prorazit ve světě. Krok za krokem směřují ke svému cíli a nikdy neztrácejí víru dostat se na vrchol. Jsou to velmi inteligentní lidé, kteří na své cestě vždy najdou řešení. Nepotřebují pomoc od ostatních a dělají vše pro to, aby žili samostatně.


Znamení Štír - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Mezi negativní vlastnosti patří jednoznačně žárlivost. Každý pocit, který má Štír, je velmi intenzivní. Znamená to, že neschopnost dosáhnout některých cílů tak rychle, jako jiní lidé, je nutí žárlit a závidět. Navíc se tento pocit tak zintenzivní, že je začne sžírat. Mnohé životní situace berou jako konkurenci a každá prohra je výrazně zasáhne.

Drží jazyk za zuby a pokud něco plánují, o informace se podělí, až když dosáhnou svého cíle. Poctivost jim nedovoluje ukázat ostatním svou možnou zranitelnost, a tak všechny své plány a nápady drží za zavřenými dveřmi.

Jejich konkurenční povaha činí z každé ztráty nebo nedostatečného výkonu skutečný problém. Výsledkem je, že Štíři berou jakoukoli urážku nebo zradu osobněPotřebují ovládat všechno a všechny, a proto není jednoduché soužití s nimi. Pokud si však v takovém člověku najdete spřízněnou duši, bude se vám zdát, že neexistuje lepší znamení.


Zdroj: Freepik.com