Znamení zvěrokruhu Střelec - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Střelec - Charakteristika a znaky

Poslední ohnivé znamení zvěrokruhu, Střeleclatinsky Sagittarius (23. listopad až 21. prosinec), se nepodobá žádnému jinému znamení zvěrokruhu. Lidé narození v tomto období jsou zcela odlišní, jedineční a nezaměnitelní.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Střelec
  2. Láska a vztahy znamení Střelec
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Střelec
  4. Zdraví a vitalita Střelce
  5. Žena ve znamení Střelec - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Střelec - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Střelce

1. Osobnost člověka ve znamení Střelec

Co dělá Střelce tak jedinečným, je jeho dynamická směs vášně, zvědavosti, intenzity a přizpůsobivosti. Střelec resp. latinsky Sagittarius, kterého zastupuje lukostřelec (vyobrazený jako kentaur - napůl člověk, napůl kůň), se nebojí použít svůj luk a šípy k prozkoumání rozsáhlého terénu. Přitom hledá odpovědi na místech, na která by se jiní neodvážili. Ať už sjíždějí divokou řeku na nějakém neznámém místě nebo se vydávají na pouť na posvátné místo, aby odhalili tajemství starověké civilizace, honba za poznáním Střelce nezná hranic.

Střelec je proměnlivé znamení, což znamená, že je spojeno s přizpůsobivostí a flexibilitou. To dokonale odráží hluboce zakořeněnou touhu Střelců po změně. Střelci jsou narozeni, aby zkoumali a je důležité, aby měli svobodu. Lidé narození v tomto znamení jsou poháněni touhou po toulkách, chtějí nahlédnout do všech koutů světa. Hledají vzrušení a ženou se za geografickými, intelektuálními a duchovními dobrodružstvími.


Tvar souhvězdí Střelec - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Střelci neustále hledají poznání, co z nich dělá neuvěřitelné vypravěče, baviče a kreativce. Není to však jen zábava a hry – Střelci jsou pověstní svou typickou přímočarostí a jejich „brutální upřímnost“ může často vést k nedorozuměním, poruchám komunikace či zraněným pocitům. Střelec však nebere nic příliš vážne, ​​takže je obtížné zůstat rozzlobený na tyto divoké optimisty.

Vládnoucí planetou Střelce je Jupiter, planeta hojnosti, takže toto znamení si přirozeně žádá mít všechno. Slovo „dost“ ve slovníku tohoto znamení neexistuje. Když Střelce něco zaujme, jde do toho naplno. Tedy dokud mu do oka nepadne něco jiného. Jako proměnlivé znamení, Střelec nezůstává při jedné fascinaci příliš dlouho – mají tolik vášní a zájmů, že neustále přeskakují od jednoho nápadu k druhému.

Přestože jsou vroucí a milující, Střelci důsledně pochodují podle vlastního rytmu bubnů a nejsou ochotni dělat kompromisy, pokud jde o věci, které si původně nevysnili či neplánovali. Nikdy nemají plán A, B ani C, takže názor od ostatních lidí nepotřebují. Udělají to, co udělat chtějí a je jim jedno, jestli se to okolí líbí nebo ne. Můžete se na ně skutečně spolehnout jen tehdy, když se vaše plány či priority shodují.

2. Láska a vztahy znamení Střelec

Střelci jsou velmi romanticky založeni a rádi hledají svou druhou polovičku. Tito dobrodružní milenci nesnášejí jakékoli hranice, takže neustálý pohyb je nezbytný v každém jejich vztahu. Pokud se vám poštěstí spojit se s jedním z těchto dobrodruhů, určitě se připoutejte, protože to bude parádní jízda!

Ohnivé znamení - Beran a Lev - přitahují Střelcův humor, vtip a ohnivá vášeň, takže Střelec často podnítí spojení s těmito dynamickými znameními. Vzdušná znamení - Blíženci, Váhy a Vodnář - také rozdmýchají plamen Střelce. Vzdušná znamení jsou intelektuální, společenská a zvědavá, takže dobrodružnou povahu Střelce považují za mimořádně přitažlivou.

Fyzicky odvážní a stateční Střelci jsou přirození odvážlivci a užívají si vzrušení a výzvy při prosazování svých plánů. V takovém vztahu je možné a dovoleno úplně všechno. Prvořadé je, aby nebyla nuda a nezavládl stereotyp. Díky tomu bude s nimi v životě velmi živo a každý jeden den bude zážitek. Mezi jejich nejatraktivnější vlastnosti patří jednoznačně schopnost flirtovat, dobře stavěné tělo a zejména jejich srdečná, přátelská a společenská povaha. Vždy jsou obklopeni přáteli či obdivovateli.


Žena Střelec - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Zaujmout však mohou i tím, že milují zvířata, ale zejména koně a psi. Můžete mít pocit, že váš přítel-Střelec rozumí zvířecí řeči a zčásti můžete mít pravdu. Cítí příbuznost se zvířecím světem, respektují a obdivují způsob, jakým zvířata spoléhají na své instinkty a žijí přítomným okamžikem.

Okolí Střelců obdivuje také kvůli jejich vášni pro cestování - široký otevřený prostor, dalekosáhlá moře, neznámý horizont. Tyto věci způsobují, že Střelec se usmívá, protože miluje jít pryč a toulat se vedle objevování nových měst, kultur a lidí. Nové země je stimulují.

Další předností, kterou využívají při flirtování, je psaní. Rádi se vyjadřují, protože jsou vnímaví a společenští. Mnoha Střelcům se slova snadno hledají a di baví lidi.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Střelec

Střelec je pravdomluvný a předvídavý a na svět nahlíží s otevřenou myslí. Neradi pracují pod tlakem a svoboda je pro ně důležitým faktem, aby podávali excelentní výkony. Povolání, které je pro ně vhodné, by mělo být fyzicky a intelektuálně náročnější, jinak po čase odejdou na jiné místo.

Milují cestování a trávení času venku - v tomto případě mohou pracovat v cestovní agentuře, v profesi turistického či terénního marketingu. Daří se jim však i v oblasti právního obchodního poradce či právníka.

Střelci jsou lidé s nesmírnými schopnostmi a zkušenostmi proměnit věci ve svůj prospěch. Jsou schopni dělat věci za své podřízené a milují zanechávat stopy po své dobře vykonané práci. Vědí, jak věci realizovat a jejich neústupná síla a znalosti, které nabudou, jim vždy pomáhají zůstat o krok před ostatními. Jsou z nich vynikající učitelé, řečníci, inženýři či zaměstnanci bankJako šéfové jsou známí jako etičtí, sebevědomí, optimističtí lidé, kteří nikdy nezklamou ostatní. Jsou čestní a mají příjemnou osobnost. Diplomaticky zvládají svůj tým bez jakéhokoli chaosu. Základem úspěchu je jejich pozitivní povaha a vstřícnost k cíli.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Střelec se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení. Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Střelec z dílny DUBLEZ:

Znamení zvěrokruhu nad postel - Střelec
2
+ 9
Dárky pro střelce
(0)
od 399 Kč
Dřevěný obraz - Znak znamení zvěrokruhu Střelec Dřevěný obraz - Znak znamení zvěrokruhu Střelec
1
+ 9
Dekorace do ložnice - Znamení Střelec Dekorace do ložnice - Znamení Střelec
1
+ 9
Dárky pro střelce
(0)
od 269 Kč

4. Zdraví a vitalita Střelce

Lidé ve znamení Střelce jsou nejsilnější bytosti na této planetě. Rádi se zapojují do fyzických aktivit, například do sportu. Jsou velmi oddaní sportovci a rádi jsou součástí davu. Baví je být mezi lidmi, jsou také mimořádně energičtí a vždy otevření novým lidem a zkušenostem.

Střelec je jedním z nejvíce vytížených znamení zvěrokruhu. A není divu. Jsou neuvěřitelně úspěšní, to jim však nebrání v péči o své zdraví. I když se znamení Střelce nesnaží zůstat zdravé, často se udržuje v kondici, aniž by o to usilovali. Může to být proto, že tyto skupiny lidí se neustále pohybují a jsou vždy na nohou.


Střelec ve zvířetníku - ilustrace. Zdroj: Freepik.com

Lidé narození ve znamení Střelce obvykle žijí velmi dlouhý a zdravý život. Pokud však mají nezodpovědný přístup k životu, mohou trpět skutečnými zdravotními problémy.

Největší planeta sluneční soustavy, Jupiter, vládne znamení Střelce. Střelec se proto často spojuje s játry, která je největším orgánem v našem těle. Jelikož játra jsou choulostivý orgán, měli by být mimořádně opatrní při jakýchkoli onemocněních souvisejících s játry.

Zdravotní astrologie tvrdí, že Střelci by se měli vyhýbat přílišné konzumaci alkoholu a také jakýmkoli jiným toxickým látkám, aby se prodloužila životnost jejich jater. Takže pro kontrolu jejich nadměrné energie je třeba ovládat meditaci a hluboké dýchání. To jim pomůže zůstat v klidu a bez stresu. Péče o jejich imunitní systém musí být pro ně prioritou.

5. Žena ve znamení Střelec - charakteristické vlastnosti

Energická a nadšená ze života, taková je žena narozená ve znamení Střelce. Je velmi jednoduché podlehnout jejímu kouzlu, protože její úsměv je magnetický. Díky její rozkošné upřímnosti a sebedůvěrě si každého snadno získá.

Žena Střelec je velmi energická, dobrodružná a divoká. Je velmi odvážná a chce všechno prozkoumat. Je nadšená a zvědavá na život a svět. Chce prozkoumat nové území, poznat nové lidi, načerpat nové nápady a inspirace. Je to svobodná žena, kterou nikdo nezkrotí. Nemá čas být „bržděná“ zastaralými stereotypy o ženě na mateřské dovolené či o „žence domácí“. Není to její styl.

Střelec je obvykle považován za „zábavného přítele“ skupiny, který přoměňuje nejvšednější večer na něco nezapomenutelného a vzrušujícího. Žena Střelec se bude ze všech sil snažit udržet dobrou náladu. Pokud vám slíbí, že si na vás určitě najde čas vedle svého uspěchaného života, myslí to vážně. Při této ženě musíte mít spoustu trpělivosti, ale je docela možné, že jednoho dne se po dlouhé dobrodružné cestě, ráda vrátí zpět i sama.


Žena ve znamení Střelec se symbolem Střelce na čele - ilustrace. Zdroj: coloradostella.com

6. Muž ve znamení Střelec - charakteristické vlastnosti

Muž Střelec je velmi zábavný, společenský a dobrodružný. Je velmi odvážný, chce zkoumat a zkoušet všechno na světě. Má nadšení pro život a bude se ze všech sil snažit udržet dobrou náladu.

Pokud jde o jeho kariéru, toto sluneční znamení potřebuje něco, co mu poskytne flexibilitu a svobodu. Když má pocit, že mu někdo říká, co má dělat, vzbouří se. Nemá rád nikoho, kdo je v pozici autority nejen proto, že si užívá svobody, ale také proto, že vždy věří, že má pravdu. Muži Střelci jsou velmi sebevědomí, což by se někdy dalo vylíčit jako namyšlenost. Muž Střelec si je jistý sám sebou a tím, v co věří, že se postará o to, aby si to mysleli i ostatní.

Je velmi strohý a v hádce používá zraňující věci, jen aby vyhrál. Není však pomstychtivý, raději si sám počká na to, jak se situace vyřeší sama. Nerad se dostává do konfliktu se svými přáteli či známými. Raději bude mlčet, jen abys nenadělal nepřátele ve „svých kruzích“.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné dekorace a dřevěné podložky ve znamení Střelec, které se skvěle hodí do interiéru:

Podložka pod pohár - Znamení Střelec
2
Dárky pro střelce
(0)
89 Kč
Podložky - znamení zvěrokruhu
(1)
89 Kč

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Střelce

Střelci mají velký smysl pro humor a rádi jsou středobodem na společenských setkáních, kde rozesmívají přátele i neznámé. Ať už je to dobře načasovaný vtip nebo nacvičená rutina, vždy, když se objeví jejich vnitřní komik, je dobrá zábava.

Střelec má vždy sklenici, která je napůl plná a ne napůl prázdná. I v těch nejtemnějších dnech je zde světlo a nenechají negativitu světa, aby zničila jejich dobrodružného duchaVěřit, že to nejlepší je vždy na cestě, je jednou z jejich nejlepších vlastností. Využívají svůj optimismus a vášeň ke snaze o dokonalost a vždy sní ve velkém. Jejich idealistická povaha vede ostatní k tomu, aby byli lepší, aniž by je nereálná očekávání zatěžovala.

Střelci jsou narozeni, aby žili vášnivě a nadšeně – a tato energie rozzáří místnost. Umí se rozzlobit a nadchnout pro plány.

Toto znamení je velmi orientované na rodinuZejména pro ženu Střelce je srdcem rodina. Nic na světě pro ně neznamená víc. Přestože milují dobrodružství, své milované si vždy drží nablízku a čerpají sílu z jejich moudrosti a péče.


Zdroj: Umělec - Shauni Raven

Střelci mají však i temnou stránkuJsou velmi netrpěliví – chtějí všechno hned. Jejich netrpělivost může překážet mnoha věcem. Toto znamení se musí naučit čekat. Může to být obtížné, ale někdy je cesta lepší než cíl.

I když to není úmyslné, někdy je jejich upřímnost zarážející. Musí se pokusit potlačit tuto tendenci tím, že se postaví do kůže toho druhého, přičemž si budou pamatovat, že jejich intenzitu jiní ne vždy vnímají jako laskavost. Střelec má také tendenci říkat ano příliš často a někdy slibuje víc, než dokáže splnit.

Potřeba neustálé změny způsobuje, že Střelec je přelétavý a nevyzpytatelný, takže v kategorii závazků zůstává poněkud nedosažitelný.

Střelec je velmi specifické znamení zvěrokruhu, které bychom měli mít ve svém kruhu, abychom neztratili smysl pro dobrodružství či spontánnost. Znáte někoho takového?


Zdroj: Freepik.com