Znamení zvěrokruhu Lev - Charakteristika a znaky
Astrologie

Znamení zvěrokruhu Lev - Charakteristika a znaky

Lev, (latinsky Leo) páté znamení zvěrokruhu, kterému patří období 23. červenec až 22. srpen, je známo zejména svou dravostí, temperamentem, ale i nekompromisností.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Osobnost člověka ve znamení Lev
  2. Láska a vztahy znamení Lev
  3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Lev
  4. Zdraví a vitalita Lva
  5. Žena ve znamení Lev - charakteristické vlastnosti
  6. Muž ve znamení Lev - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitivní a negativní vlastnosti Lva

1. Osobnost člověka ve znamení Lev

Lev, latinsky Leo, je pod nadvládou Slunce, což dokonale vyjadřuje jeho vrozenou víru, že je středem celého vesmíru. Možná to zní povýšeně, ale většinou dosáhnou všeho, co si smyslí. Toto znamení zvěrokruhu je však i velmi okouzlující, přívětivé, vtipné a ochranářské. Obecně je Lev skvělá společnost a výborný bavič.

Lvi milují postupovat, vystupovat, mluvit, být obdivováni a přijímat chválu a respekt od druhých. Jsou to sebevědomí a bystří lidé, ale jejich temnými stránkami jsou žárlivost, manipulace a majetnost. Tyto nepěkné vlastnosti jim nejednou zkomplikují život a v očích ostatních lidí mohou klesnout z vrcholu až na dno.

Zdroj: Pinterest.com

V Lvech je zakořeněný cit pro drama a okázalost. Na každou životní situaci se dívají jako na scénu z filmu, ve které jsou baviči a hlavními hrdiny. Lev však nedělá věci jen tak. Miluje potlesk a obdiv okolí a pro tento pocit udělá maximum. Za každých okolností chtějí „zazářit“ a plody své práce nechtějí přenechat jen tak komukoliv.

Lvi vkládají ambice do všeho, co dělají. Jsou odvážní, sebevědomí a věří svým instinktům. Všechno dělají přirozeně a bez větší námahy. Znamení Lev má neutuchající chuť růst, zdokonalovat se a táhne s sebou i své okolí. Pokud je něco zraní, nedají to na sobě znát. Svůj smutek a hněv však využijí jako mohutnou stěnu k ochraně svých zranitelných míst. Chtějí, aby je okolí vnímalo jako nezlomné, protože se bojí přiznat si svou zranitelnost. Málokdy se stane, že Lev požádá o pomocnou ruku, protože se nechce cítit méněcenný či nepotřebný.

Lev je mocný, odvážný a dychtivý po nových výzvách. Pokud si stanoví cíl, houževnatě se ho drží. Soucit, velké srdce, svědomí a přirozené vůdcovství jsou hlavní znaky tohoto znamení.

2. Láska a vztahy znamení Lev

Vášnivý, intenzivní a ohnivý. Takový je člověk ve znamení Lva. Láska, zalíbení, přemýšlení o lásce – tohle všechno Lev zbožňuje. Pokud je i zaneprázdněný prací, vždy si vyhradí dostatek času na partnera a jeho potřeby.

Lva buď milujete, nebo ho nenávidíte. Jiná možnost neexistuje. Navenek se může zdát, že neustále potřebuje slyšet chválu, ale Lev se tak nevidí. Ve skutečnosti má pocit, že je jeho zodpovědností spojovat lidi zábavným, živým a pozitivním způsobem. Chce pomoci ostatním, aby se cítili uvolněnější, sebevědomější, kreativnější a rád jde všem příkladem.

Co se týká zamilování se, pro Lvy je to ta nejjednodušší a nejrychlejší věc na světě. Najít však osobu, která se jim vyrovná, splní jejich přísné nároky a dívá se na život podobně jako oni, je už obtížnější.

Lev miluje randění a flirtování, ale je-li ve vážném vztahu, je odhodlán se těchto věcí vzdát. Pokud se s ním ocitnete ve vztahu, je to vždycky velké dobrodružství. Pokud ho však neokouzlíte na prvním rande podle jeho představ, dokáže vám to dát řádně najevo. Říká se o nich, že se velmi rádi vracejí ke svým expartnerům, protože tajně doufají, že se na staré hříchy zapomnělo.


Souhvězdí Lva na obloze - sestava hvězd. Zdroj: pinterest.com

Pro Lva je samota emocionálním stavem, kdy se cítí jako v zajetí. Mají v sobě prázdnotu, kterou se pokoušejí zaplnit láskou, pozorností a obdivem. Chtějí, aby je okolí milovalo takové, jakými opravdu jsou. Chtějí přežít skutečné spojení s milovanou osobu, ale trvá delší dobu, než se naučí pracovat se svými city. Neustále hledají smysl a krásy života.

Lvi si dokáží získat za krátký čas mnoho přátel, ale neumí si je udržet dlouhodoběji. Problémem může být to, že vytvářejí povrchní spojení, která jsou založena pouze na „využití“ druhé osoby, za účelem dosažení zisku, prestiže nebo kontaktů. Před lidmi mají problém ukázat svou zranitelnost. I když jsou skvělí v komunikaci se světem, ve skutečnosti nejsou až tak skvělí v komunikaci svých myšlenek a pocitů.

Lev je hrdý na to, že je spolehlivý a soucitný partner a pokud jde o srdeční záležitosti, využívají všech typů romantických projevů. Miluje bohaté večeře, exkluzivní večírky a permanentky a nic ho nepotěší víc, než příležitost předvést svůj vkus a šarm. Nebuďte proto překvapeni, pokud vás hned na začátku představí svým přátelům.

3. Kariéra a peníze ve znamení zvěrokruhu Lev

Lvi jsou přirození vůdci a musí své dovednosti využívat na pracovišti, aby byli šťastní a naplnění. Pokud milují svou práci a věnují se jí, neexistuje nic, co by je přimělo zpomalit. Není neobvyklé, že pracují 24 hodin denně, případně se stanou workoholiky na plný úvazek.

Vášeň je největší hnací silou Lva. Ohnivou intenzitu vnáší do všeho, co dělá, včetně práce. Miluje luxus a má ambice vydělávat spoustu peněz. Výplata však není nejdůležitější faktor, který by ho donutil v práci zůstat. Je to zejména zajímavá práce, neustálé zvyšování nároků a zasloužená pochvala od nadřízeného.


Zdroj: Freepik.com

Lev má dobré vizionářské a vůdčí schopnosti a přestože je perfekcionista, málokdy mu vyhovuje práce v týmu. Nemá rád, pokud s ním ostatní kolegové neudrží krok. Miluje však to, je-li pro někoho motivací či inspirací. Od ostatních na oplátku očekává, že se stejným zánětem a vášní budou řešit pracovní povinnosti.

Může se zdát, že Lev vícekrát změní práci, ale je to proto, že potřebuje najít své uplatnění a zejména, musí si být jistý, že nadřízený dokáže ocenit jeho kvality. Jsou si vědomi, že jsou „králi“ a zaslouží si jen to nejlepší.

Lev je předurčen být vůdcem, ale pokud se nedostane do řídící pozice a zůstanou mu pouze „manýry“, může si v práci nadělat problémy a v očích ostatních může vyznít směšně.

Tip na skvělý dárek nebo dekoraci pro vás. Dekorace ve znamení Lev se skvěle hodí do interiéru, ale také jako originální dárek věnovaný osobě narozené v tomto znamení.  Taková dekorace se skvěle hodí nad postel, na zeď nebo do poličky.

Dřevěné dekorace ve znamení Lev z dílny DUBLEZ:

Dřevěný obraz na stěnu - Lev Dřevěný obraz na stěnu - Lev
11
+ 9
Obrazy na stěnu - zvířata
(3)
od 659 Kč
Dřevěný polygonální obraz - Lev Dřevěný polygonální obraz - Lev
5
+ 9
Obrazy na stěnu - zvířata
(3)
od 599 Kč
Moderní dřevěný obraz na stěnu - Lev Moderní dřevěný obraz na stěnu - Lev
2
Obrazy na stěnu - zvířata
(3)
2 199 Kč
3D dřevěný gravírovaný obraz na stěnu - Lev 3D dřevěný gravírovaný obraz na stěnu - Lev
2
Obrazy na stěnu - zvířata
(0)
od 609 Kč

 

4. Zdraví a vitalita Lva

Pro toto znamení jsou charakteristické problémy s horní částí zad, předloktím, zápěstím, svaly či srdcem. Lidé, kteří jsou narozeni ve znamení Lva, jsou velmi vytrvalí a odhodláni a obvykle se udržují v dobrém zdravotním stavu. I když onemocní, rychle se zotaví.

Při okázalém společenském životě si však musí dávat větší pozor na výběr jídel a měli by mít pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Díky silné energii Slunce jsou však známí svou dlouhověkostí, jelikož tato hvězda představuje růst, vitalitu, sílu a celkové zdraví.

Lvi jsou většinou náchylní na velmi vysoké horečky a náhodná zranění, která si přivodí svou temperamentností. Jsou náchylní i na neočekávané, agresivní nemoci, jakož i na dlouhodobé nemoci, které se jim opakovaně vracejí. Bolesti zad, jakož i nemoci a infekce související s plícemi, jsou charakteristickým onemocněním, které Lvy postihne alespoň jednou za život.

Lev může trpět i na onemocnění, která způsobují problémy s koleny, reprodukčními orgány či bolestmi v krku. Potrápit je mohou i problémy s krevním tlakem či kardiovaskulární potíže. Vyskytly se i případy, kdy Lvy postihl horší průběh chřipky, žloutenky či šedého zákalu.

5. Žena ve znamení Lev - charakteristické vlastnosti

Ženy s tímto znamením vyzařují loajalitu, smělost, kreativitu a odvahu. Žena Lev je sebevědomá, asertivní, občas panovačná, ale vždy je zde pro své blízké. Jejich životy jsou plné dobrodružství a výzev.

V krvi ženy Lva koluje laskavost – vždy je první, která se zastane své rodiny a přátel. Jako první podá pomocnou ruku všem, kdo to potřebují. Dělá vše pro to, aby zajistila, že lidé, které miluje, jsou šťastní. Žena Lev má soucitné srdce a často je " opěvována " pro její mimořádně laskavá a velkorysá gesta.


Zdroj: Freepik.com

Žena Lev je tím nejlepším člověkem, na kterého se můžete obrátit, abyste získali upřímný a nezaujatý názor. Řekne svůj názor bez ohledu na to, jaké následky to může mít. Je královnou férovosti a ví, jak se ke každému chovat – stejně, spravedlivě a laskavě.

Bude vás milovat a podporovat v každé životní situaci, kdy se rozhodne zůstat po vašem boku. Její chování k pravým přátelům je výjimečné, nikdy jim nelže, nic před nimi neskrývá.

Pokud je v ženě Lva skryta jedna vlastnost, je to její nesmírná loajalita. Pokud vám bude důvěřovat, bude vám maximálně oddána. Pokud však nedostane totéž od muže, postará se o to, aby za to pořádně zaplatil. Extrémní loajalita z ní činí důvěryhodnou společnici a nejlepšího strážce jakéhokoli tajemství.

Dílna DUBLEZ přináší originální dřevěné dekorace a dřevěné podložky ve znamení Lev, které se skvěle hodí do interiéru:

Dřevěný znak - Znamení zvěrokruhu Lev Dřevěný znak - Znamení zvěrokruhu Lev
3
+ 9
Dárky pro lva
(0)
od 269 Kč
Obraz nad postel - Znamení Lev Obraz nad postel - Znamení Lev
4
+ 9
Dřevěné obrazy na stěnu podle znamení zvěrokruhu
(0)
od 269 Kč
Pivní podtacek ze dřeva - Znamení Lev
1
Podložky - znamení zvěrokruhu
(1)
89 Kč
Pivní podtacek - Znamení Lev hvězdy
2
Podložky - znamení zvěrokruhu
(0)
89 Kč

6. Muž ve znamení Lev - charakteristické vlastnosti

Lvi muži jsou ty typy, na které se můžete obrátit, pokud hledáte pravdu nebo přátelskou radu. Buďte však připraveni slyšet přesně to, o co jste žádali. Přímočarost a objektivnost je přesně to, co vám Lev nabídne.

Toto znamení zvěrokruhu se nedrží v pozadí, jejich slova se mohou zdát drsná, ale jejich nadhled je vždy na místě. Za všech okolností zváží všechna pro a proti a až potom vyjádří názor. Jsou nesmírně silní, duševně i fyzicky, a často se snaží být nejlepší z nejlepších. Jejich neohrožená sebedůvěra je činí nebojácnými a otevřenými, což je jejich nejsilnější ctnost. Mezi hlavní rysy muže narozeného ve znamení Lva patří také extrémní sebevědomí a velitelské vlastnosti.

Patří mezi ta štědrá znamení zvěrokruhu, která se dokáží rozdat a podělit o vše, co mají. Často kupují svým blízkým a přátelům ty nejdražší dárky. Kromě materialistických věcí jsou štědří také, co se týče projevů náklonnosti, něžné péče, lásky, pozornosti, času či peněz.

Lvi muži jsou přirozenými vůdci - je to jejich nejsilnější vlastnost, která k nim lidi přitahuje. Vždy touží být na vrcholu, jsou hladoví po záři reflektorů a mohou vést skupinu svojí optimistickou moudrostí. Narodí se s bohatou aurou a sebedůvěrou, která obvykle vede ostatní, aby je následovali.

Milují pozornost, kterou získávají od lidí, ale často se snaží chránit své blízké. Je to pro ně nejen přirozené, ale cítí při tom velkou zodpovědnost a zadostiučinění.

Muž Lev dokáže bojovat se všemi překážkami, zranitelnými emocemi a nejtěžšími bitvami, aby se přesvědčil, že jeho přátelé a rodina jsou v bezpečí.

7. Pozitivní a negativní vlastnosti Lva

Mezi pozitivní vlastnosti patří houževnatost a průbojnost - lev jako zvíře je fyzicky silný, odvážný tvor a totéž platí i pro lidi narozené v tomto znamení. Jsou plní nekonečné energie a síly. Stačí, aby se podívali na svůj cíl. Další pozitivní vlastností je vedení. Tato vlastnost je také zděděna po králi. Ať už se jedná o krále ve zvířecí říši, nebo krále, kteří vládl tisícům svých poddaných, museli představovat vzor pro všechny. Snaží se zaujmout vedoucí pozice v každé situaci bez ohledu na to, zda jde o týmovou práci nebo rodinu.

Ochrana - stejně jako ve světě zvířat, kde lvi chrání členy, lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu, jednají přesně stejně. Cítí velkou zodpovědnost za lidi, které milují a váží si jejich oddanosti.

Se Lvy se nikdy nebudete nudit. Tito jedinci mají vždy připravený vtip, na kterém se ostatní zaručeně pobaví. Milují, pokud mohou mít své obecenstvo a dosáhnou tím zlepšení nálady v kolektivu.

Přátelskost - přestože lev je silné zvíře, je to také velké kotě, které je oddané a něžné k ostatním. Často je přátelský a zdvořilý, můžete se na něj spolehnout a důvěřovat mu.

Mezi negativní vlastnosti Lva patří neustálá touha po uznání, přehnaně vysoké sebevědomí a s tím spojená arogance. Často překračují hranici jednoduché sebedůvěry, která se postupně mění na domýšlivost a nadřazenostTvrdohlavostvýbušnost a lenost jsou vlastnostmi, které Lev nerad ukazuje ostatním lidem, ale v každém z nich dřímá líné koťátko, které se velmi rychle rozzlobí pro maličkost. Vždy se snaží vybrat si nejjednodušší způsob, jak se vyhnout úkolům, které jim nepřinášejí radost a uznání.


Zdroj: Umělec - Shauni Raven

Pýcha - Lvi jsou dostatečně hrdí na to, aby následovali nesprávné myšlenky a nikdy nepřiznají svou chybuJe pro ně obtížné soudit sami sebe a dokonce poslouchat myšlenky jiných lidí, pokud jsou v rozporu s jejich vlastním názorem. Mezi nejhorší vlastnosti zaručeně patří žárlivost. Je pro ně tragédií a životním selháním, že by je někdo mohl překonat.

Tak co řeknete, uměli byste si představit život se ctižádostivým Lvem?