MANDALA v hodnotě 399 Kč jako DÁREK.

Nakupte u nás alespoň za 500 Kč a získejte exkluzivní mandalu zdarma. Jen do vyprodání zásob.

Do konce zůstává - Zůstává - 18h:48m:
Čínský horoskop a všechna jeho znamení zvěrokruhu
Astrologie

Čínský horoskop a všechna jeho znamení zvěrokruhu

Určitě jste už o čínském horoskopu slyšeli. Bezpochyby si vybavíte čínské oslavy Nového roku, který začíná na přelomu ledna a února, a který provázejí bujaré průvody plné barev. Zvěrokruh tvoří dvanáct zvířat a každý rok je jednomu z nich zasvěcen.

Přinášíme vám nejvíce komplexní článek o čínském horoskopu, kde se dozvíte všechny důležité informace, které hledáte.

V následujícím článku se dočtete:

 1. Čínský kalendář obecně
 2. Historie čínského horoskopu
 3. Znamení čínského zvěrokruhu a jejich vlastnosti
 4. Zajímavosti čínského horoskopu

1. Čínský kalendář

Čínský kalendář jelunisolární kalendář, což znamená, že kombinuje princip solárního a lunárního kalendáře - slunečního a měsíčníhoJeho hlavním úkolem je snaha kompenzovat nevýhody obou kalendářů. Znamená to, že délka měsíců odpovídá délce měsíčního cyklu, což je přibližně 29,5 dní. Délka roku se řídí tropickým rokem, tedy dobou, kdy se slunce vrátí na své původní místo na ekliptice.

Čínský kalendář je tedy lunisolární a vychází z přesných astronomických pozorování délky Slunce a fází Měsíce. Pokouší se, aby se jeho léta shodovala s tropickým rokem a sdílí některé podobnosti se židovským kalendářem. V obou těchto kalendářích má společný rok 12 měsíců a přestupný rok má 13 měsíců. Obyčejný rok má 353–355 dní, zatímco přestupný rok má 383–385 dní.

Tabulka označující dobré a špatné dny krveprolití a kdy je třeba se chránit před démony. Graf obsahuje "jsme ba" (9 číslic symbolizujících prvky geomantie) ve středu s čínským "pa-kua" obklopen 12 zvířaty podle měsíců a let. Zdroj. wikipedia.org

Přestože čínský kalendář vznikl v Číně, v současnosti se používá většinou gregoriánský kalendář, který lidé využívají pro civilní účely. Čínský kalendář se však stále dodržuje mezi různými čínskými komunitami po celém světěPoužívá se k určení dat oslav různých jubileí, slavení Nového roku či data svatby. Používá se také k určení fází Měsíce.

Čínský kalendář nepočítá roky v nekonečné posloupnosti. Každý rok má v rámci každého 60letého cyklu přiřazen název sestávající ze dvou složek.

 • Jia (spojeno s pěstováním dřeva)
 • Yi (spojeno s řezaným dřevem)
 • Bing (spojený s přírodním ohněm)
 • Ding (spojený s umělým ohněm)
 • Wu (spojeno se zemí)
 • Ji (spojený s kameninou)
 • Geng (spojený s kovem
 • Xin (spojený s tepaným kovem)
 • Ren (spojeno s tekoucí vodou)
 • Gui (spojeno se stojatou vodou)

Pro výpočet Nového roku v čínském kalendáři používají dvě základní pravidla. Prvním orientačním pravidlem je, že čínský Nový rok by měl být nový měsíc nejblíže začátku jara (na severní polokouli), známý jako Lìchūn. Většinou toto pravidlo platí, ale může se stát, že Lìchūn připadne do období do poloviny mezi dvěma novy. Nepodařilo se to například v letech 1985 i 2015. Čínský Nový rok téměř vždy připadá na období mezi 21. lednem a 21. únorem.

Druhým orientačním pravidlem je, že čínský Nový rok většinou připadne o 11 dní dříve než předchozí rok. Pokud je však předpoklad, že událost bude mimo rozsah čínského Nového roku (21. ledna-21. února), je třeba přidat přestupný měsíc.

Počátky čínského kalendáře sahají až do 14. století před Kristem. Shangské věštecké kosti svědčí o lunisolárním kalendáři, který byl značně upraven, ale přetrvává dodnes. Předpokládá se, že císař Huangdi zavedl kalendář mezi lety 3000 a 2600 před Kristem. Předpokládá se, že jeho ministr Ta Nao připravil první kalendář, který byl nazýván systém Chia-tzu nebo Kan-chih, což v překladu znamená „systém cyklických znaků“.

Do kalendáře byla přidána další fáze, protože systém byl určen k lidovému použití. Během období Chou se s každým rokem spojovalo dvanáct zvířat. Těchto 12 zvířat se v západní společnosti běžně nazývalo 12 zvířat zvěrokruhu. Věřilo se, že jsou to jen populární symboly a neměly žádný velký význam. Existují však různé lidové pověry spojené s původem 12 zvířat.

Dřevěné dekorace z dílny DUBLEZ v orientálním stylu:

Dřevěný strom života na zeď - Symbióza Dřevěný strom života na zeď - Symbióza
48
+ 9
Dřevěné stromy života na zeď
(15)
od 609 Kč
3 dílný obraz do obývacího pokoje - Bambusy 3 dílný obraz do obývacího pokoje - Bambusy
13
+ 9
Dřevěné nálepky a samolepky na zeď
(1)
od 539 Kč
3D panel do kuchyně - Hlas mysli 3D panel do kuchyně - Hlas mysli
8
+ 9
Panely s přírodním motivem
(0)
od 569 Kč

2. Historie čínského horoskopu

Obecně se věří, že původ čínského zvěrokruhu je zakořeněn v uctívání zvířat, přičemž systém se datuje do dynastie Qin, před více než 2000 lety. Pevně ​​stanovené pořadí zvířat vysvětluje starodávný mýtus. Nefritový císař nebo nejvyšší vládce nebes sestavoval kalendář. Všechny z emské stvoření vyzval k účasti v závoděPrvních dvanáct zvířat, která proběhla cílovou rovinku, získala své místo a pořadí v čínském zvěrokruhu.

Ve skutečnosti vybrali a seřadili dvanáct vyvolených zvířat až po mnoha úpravách. Zmíněná zvířata se úzce spojují s běžným každodenním životem starověkých Číňanů, ale také jsou v místní kultuře nositeli štěstí.

S tak bohatou minulostí není divu, že čínský zvěrokruh je stále tak populární v celé Číně a ve velké části Asie. Je nedílnou součástí každodenního života, používá se k určení vašeho ročního bohatství, manželské kompatibility, kariérního postupu či nejlepších časů ke zplození dítěte.

 • Dì Zhī (地支), nebo Pozemské větve, byly původní výrazy a jsou přiřazeny k hodinám dne na základě slunečního času.
 • Zvířata byla později přidána jako pomůcky a kategorizována buď jako yīn (阴) nebo yáng (阳).
 • Dvanáct pozemských větví: zi (子), chǒu (ošklivé), yín (阴), mǎo (卧), chén (晨), sì (巴), wǔ (午), wèi (失), shēn (报), yǒu (빛), xū (旭), hai (海).
 • Deset nebeských kmenů: jiǎ (阿), yǐ (优), bǐng (元), ding (丁), wù (五), jǐ (乱), gēng (雄), xīn (四), rén (饰), guǐ (děkan).
 • Pět prvků: voda (水/ shuǐ), dřevo (木/ mù), oheň (火/ huǒ), země (土/ tǔ), kov (金/ jīn).

Jelikož cyklus čínského zvěrokruhu se opakuje každých 12 let, je snadné zjistit vaše znamení. Níže je uvedeno 12 zvířat zvěrokruhu v pořadí s doprovodnými lety:


Čínský horoskop - ilustrace. Zdroj: pinterest.com

3. Znamení čínského zvěrokruhu

Tabulka znamení zvěrokruhu v čínském horoskopu. Po kliknutí na zvíře se posunete na konkrétní zvíře.

Čínské znamení zvěrokuruhu - Potkan / Krysa

První znamení čínského zvěrokruhu představuje moudrost a bystrost. Potkani jsou velmi inteligentnípraktičtí a mají smysl pro detail. Jsou také dobří v socializaci a úspoře financí. Lidé narození ve znamení Potkana jsou okouzlující a zábavní. Mají vynikající vkus na hudbu, módu či partnery a patří k nejlepším přátelům. Bývají velkorysí a loajální vůči svým blízkým. Někdy je však až příliš motivují peníze a mohou sklouznout k chamtivosti. Jsou zvědaví, touží po vzdělání a vítají nové výzvy.

Lidé narození ve znamení Potkana jsou dobří v manipulaci s lidmi, touží po moci a milují drby. Mají také tendenci dosáhnout v životě velkých věcí. Jsou inovátoryvizionáři a mají talent na tvoření. Disponují specifickým způsobem řešení věcí, a to je důvod, proč mají schopnost rychle myslet a hlavně myslet dopředu.

Pozitivní vlastnosti: sebeovládání, zdrženlivost, optimismus, bystrost flexibilita, intelektuálnost

Negativní vlastnosti: důvěřivost, plachost, manipulativnost, mazanost, tajnůstkářství

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Potkan jsou narozeni v roce: 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Čínské znamení - Buvol

Lidé, kteří patří do roku Vola jsou vytrvalí a cílevědomí vůdci, kteří jsou zaměřeni na cíl. Věnují pozornost detailům a jsou velmi pracovití. Dokáží však být také tvrdohlaví, vážní a introvertní. Proto se někdy cítí osamělí a nejistí. Milují svou rodinu a přátele a patří ke spolehlivým a pečlivým společníkům.

Jsou také známí svou povahou a častými změnami nálad. Cení si člověka, ale jen do té doby, než se dotkne jeho morálky. Mají úzký rozsah vidění, díky čemuž mají tendenci ignorovat „barevné“ oblasti života a zaměřují se jen na bílé a černé. Drží se svých zásad, a proto je ostatní jen těžko přesvědčí.

Pozitivní vlastnosti: pracovitost, cílevědomost, myslitelství, stabilita, morálnost, upřímnost, odhodlanost, zásadovost, přímočarost, obětavost

Negativní vlastnosti: ortodoxnost, samotářství, nedůvěra, egoismus, apatičnost, podrážděnost, mlčenlivost, utaženost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Buvol jsou narozeni v roce: 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Čínské znamení zvěrokuruhu - Tiger

Ti, kteří se narodili ve znamení Tygra, bývají autoritativnísebevědomíambiciózní a odvážní. Vynikají schopností vést ostatní a mají velké kouzlo osobnosti. Nechybí jim odvaha ani dobrosrdečnost. Pro ostatní jsou velmi přitažliví. Přesto dokážou být náladoví, velmi intenzivní a nevypočitatelní.

Lidé narození v roce Tygra jsou dogmatičtíVidí všechno v jasném světle. Z tohoto důvodu je nelze tak snadno oklamat. Správně zváží své možnosti a zúží je na to, čemu věří. Lidé zvěrokruhu Tiger mají výbornou paměť a uchovávají si každou událost, která ho nějakým způsobem ovlivnila. Jejich fyzická síla je brilantní, a proto mají ve zvyku tvrdě pracovat. Dobrodružství jsou něco, co milují. Mají skvělý smysl pro humor, díky kterému se rychle stane oblíbeným ve skupině.

Pozitivní vlastnosti: rozhodnost, citlivost, hloubavost, cílevědomost, morálnost, vytrvalost, motivovanost, pracovitost, aktivnost, serióznost, péče, přímočarost,

Negativní vlastnosti: tvrdohlavost, egoismus, náladovost, necitlivost, výbušnost, ortodoxnost, kritičnost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Tiger jsou narozeni v roce: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Čínské znamení - Zajíc

Lidé, kterým vládne Zajíc, se obklopují rodinou a přáteli. Bývají populárnísoucitní a velmi upřímní. Často se snaží vyhnout konfliktům a nejraději tráví čas se svými blízkými a nejraději se baví v pohodlí domova.

Nejvýraznějšími charakteristikami lidí z čínského králičího zvěrokruhu jsou ostražitost, přívětivost a štědrost. Jejich poslušný postoj láká lidi k přesvědčení, že jsou ignoranti a naivní, což ovšem nejsou. Jsou to šikovní pozorovatelé, kteří vedou záznamy o všech aktivitách, které se kolem nich odehrávají. Jsou první, kteří se vyberou k odchodu, jakmile se objeví jakékoli nebezpečí. Díky jejich rychlému postupu v nepříznivých situacích se jim daří vyhnout se mnoha věcem, které by jim způsobily škodu. Ze stejného důvodu promeškají některé příležitosti, které by se jim ukázaly jako užitečné. V případě, že se králíci ocitnou v nepříjemné situaci, dodržují svůj kodex chování a taktně řeší situaci, aby se dostali k podstatě věci a našli řešení. Tento metodický přístup, který dodržují, je činí spolehlivými.

Pozitivní vlastnosti: mírumilovnost, opatrnost, citlivost, chápavost, empatie, bystrost, promptnost, detailnost, aktivnost

Negativní vlastnosti: nervozita, nedůvěřivost, plachost, váhavost, extravagance, egoismus, sobeckost, materialističnost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Zajíc jsou narozeni v roce: 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

Čínské znamení zvěrokuruhu - Drak

Lidé narození ve znamení Draka jsou mocníenergičtí a dobrosrdeční. Jejich charisma jim napomáhá získat štěstí v lásce, ale dokážou lidi odradit svým egoismem. Patří k rodilým vůdcům, kteří se dokáží rychle a dobře rozhodovat. Tato vlastnost jim umožňuje zůstat vždy v čele skupiny.

Drak vyzařuje pozitivní energii, je velmi ctižádostivý a má tendenci dosahovat úspěchu, protože je naprosto soběstačný. Draci jsou pracovití a okouzlující. Mají talent čelit výzvám, které se na ně vrhají s plnou sebedůvěrou a silou. Jsou vášniví a umí dělat věci ve velkém stylu. Drak, loajální a důvěryhodný přítel, věří, že pomáhá druhým tím, že jim jde vstříc, ale jen zřídka bude tím, který bude žádat o pomoc.

Pozitivní vlastnosti: požitkářství, odvaha, dobrodružnost, nebojácnost, upřímnost, dobroprajnost, samostatnost, talent, kreativita

Negativní vlastnosti: arogance, pýcha, nevychovanost, přísnost, striktnost, netrpělivost, přílišná sebevědomost, ukvapenost, tvrdohlavost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Drak jsou narozeni v roce: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024

Čínské znamení - Had

Lidem, kteří se narodili ve znamení Hada, nechybí svůdnostvelkorysost a kouzlo osobnosti. Mohou být společenští, ale také introvertní. Analytické schopnosti, pracovitost a inteligence jim přinášejí zisk. Nejistota a žárlivost způsobuje, že působí lehkovážně. Mají ve zvyku pracovat o samotě a spoléhají výlučně sami na sebe. Dělají z toho svoji komfortní zónu a naprosto nesnášejí, když se někdo pokouší do ní vniknout. Je známo, že v první řadě chrání své vlastní zájmy a ne zájmy lidí kolem sebe. Samotářská povaha hadů způsobuje, že lidé si myslí, že nemají zájem o socializaci a navazování přátelství, kvůli čemuž hadi obvykle nemají mnoho přátel.

Mají záhadnou osobnost, jsou inteligentní a vládnou pomocí svého důvtipu a šarmu. Jsou netrpěliví a chtějí dosáhnout toho, po čem touží. Chtějí mít svůj vlastní čas a mluvit, když to považují za nutné.

Pozitivní vlastnosti: komunikativnost, slušnost, civilizovanost, inteligentnost, sofistikovanost, pracovitost, kreativita, duchapřítomnost

Negativní vlastnosti: žárlivost, majetnost, tvrdohlavost, egoismus, tajnůstkářství, negativita, nedůvěra, lenost, přílišná šetrnost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Had jsou narozeni v roce: 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025


Znamení čínského zvěrokruhu - Ilustrace. Autor: 西城 YU

Čínské znamení zvěrokuruhu - Kůň

Ti, kteří se narodili ve znamení Koně, se rádi volně toulají. Jsou energetickísoběstační a dokáží znásobovat zisk. Baví je cestování, láska a intimita. Patří k jedinečným svůdcům, umí být netrpěliví a málokdy vydrží na jednom místě dlouho.

Kůň patří mezi zvířata, která se nejrychleji učí samostatnosti. Obvykle velmi důvěřuje své síle a samostatnostiVěnuje pozornost svému vzhledu – ve stylu a oblékání. Nemají rádi potlačování emocí a také neradi přijímají laskavosti od ostatních.

Jejich rétorický talent a přesvědčivost z nich dělají vůdce. Mají přehled o tom, co si ostatní lidé myslí. Jsou velmi usilovní, kreativní a rychle se učí. Vždy hledají ocenění a obdiv, které je uspokojí a povzbudí je, aby pracovali lépe než dříve.

Pozitivní vlastnosti: čestnost, empatie, citlivost, optimismus, romantičnost, spravedlnost, morálnost, iniciativnost, talent, kreativita, nezávislost

Negativní vlastnosti: marnivost, agresivita, výbušnost, netrpělivost, egoismus, arogance, impulzivnost, tvrdohlavost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Kůň jsou narozeni v roce: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026

Čínské znamení - Koza

Kozy si užívají svůj vnitřní svět, jsou tvořivétoulavé a považují se za velké myslitele. Na druhou stranu bývají neorganizované, napjaté a nejisté, z čehož plynou mnohé obavy. Proto potřebují hodně lásky, podpory a ujišťování.

Koza je zvíře čínského zvěrokruhu, které je klidné a učenlivéMiluje klid a harmonii ve svém životě. Snaží se co nejlépe vyhnout situacím, které mohou způsobit, že její život bude chaotický. I když musí čelit takovým problémům, snaží se s nimi systematicky vyrovnat, aby utrpěla co nejmenší škody. Má ráda věci takové, jaké jsou, a obecně se nepouští do riskantních dobrodružství. Lidé narození v čínském roce kozy nejednají impulzivně a předtím, než se rozhodnou, se ujistí, že vidí obě strany mince.

Jsou přátelské, zdvořilé a vnímavé. Vznešený dotek, který mají ve svém chování, je činí sympatickými a pomáhá jim získat respekt a obdiv. Rozvíjení přátelství může chvíli trvat, protože si své přátele vybírají po určité době, kdy je poznají a otevřou se jim. Nemají však důvěru v sebe samých av důsledku toho mohou být ovlivněni lidmi, kteří se cítí být nadřazeni.

Pozitivní vlastnosti: něžnost, citlivost, empatie, pracovitost, průbojnost, šetrnost, zdvořilost, přátelskost

Negativní vlastnosti: nerozhodnost, nízké sebevědomí, podceňování, váhavost, zbabělost, pesimismus, náladovost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Koza jsou narozeni v roce: 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027

Čínské znamení zvěrokuruhu - Opice

Opice se rádi baví, jsou energetickéoptimistické a umí poslouchatChybí jim však sebekontrola. Užívají si aktivitu a různé pobídky, ale vždy upřednostňují sebe. Patří mezi velké lamače srdcí, protože ve vztahu dlouho nevydrží.

Lidé narození v roce čínské opice jsou inteligentní a moudří, což jim pomáhá dosáhnout dobré kariéry a značného bohatství. Jsou přizpůsobivé, pohotové, velmi flexibilní a čestné. Mohou být mazané, ale jejich upřímnost na konci dne zvítězí.

Mají impulzivní povahu, což je činí nepříjemnými. Opice mají skvělý zvyk žít život v malých událostech a chvílích. Těší se z každého dne – život je určen k tomu, aby žili a žili naplno. Věří, že jsou odvážné a veselé. Každá špatná zkušenost se stane lekcí v jejich životě.

Pozitivní vlastnosti: racionálnost, empatie, inteligence, vtip, čestnost, pozornost, sebevědomost

Negativní vlastnosti: neopatrnost, nerozvážnost, neklidnost, žárlivost, mazanost, arogance

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Opice jsou narozeni v roce: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016, 2028

Čínské znamení - Kohout

Ti, kteří spatřili světlo světa ve znamení Kohouta, vynikají praktičnostívynalézavostípozornostíanalytičnostípřímočarostí a poctivostí. Jsou to důvěřiví perfekcionisté, kteří mají sklony ke konzervatismu.

Kohout je sám sobě vzoremŘídí se vlastním instinktem a raději se řídí svým vnitřním citem, než by se spoléhal na jiné lidi. Zatímco svoboda mu dává schopnost vznášet se vysoko do nebe, hranice a pokyny dusí jeho ducha a nenechají ho jít vpřed. Jakékoliv úspěchy, kterých kohout dosáhl, jsou způsobeny jeho vlastní tvrdou prací.

Kohout se rád ztrácí ve vlastních myšlenkách a má tendenci přemýšlet o zbytečnostech. Je panovačný a nerad přijímá pokyny od jiných. Má ve zvyku kázat, toulat se a dávat nechtěné rady.

Pozitivní vlastnosti: nezávislost, pozitivita, duchapřítomnost, bystrost, čestnost, pravdomluvnost, empatie, ambicióznost, pracovitost, vytrvalost

Negativní vlastnosti: netrpělivost, arogance, tvrdohlavost, sobeckost, chválenkářství, panovačnost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Kohout jsou narozeni v roce: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029

Čínské znamení zvěrokuruhu Pes

Lidé narození ve znamení Psa jsou loajálnívěrní a upřímní, ale přesto podezřívaví. Často se uchylují ke "lžím ze soucitu". Jejich temperament se projevuje změnami nálad, určitou dogmatičností a citlivostí f. Jsou to skvělí podnikatelé, ale mají problém získat si skutečné přátele.

Vždy jsou připraveni napomoci tomu, kdo to potřebuje, bez ohledu na své vlastní zájmy. Ale pokud si všimnou, že lidé považují jejich pomocnou povahu za samozřejmost, cítí se poníženě a smutně. Většinou si začnou myslet, že svět je špatný, komplikovaný a nespravedlivý.

Jsou inteligentní, mají své myšlenky hluboko v sobě a nesdílejí je s kýmkoliv. Více zdůrazňují své osobní aspekty. Jsou to sebemilující lidé, kteří rádi tráví čas vlastním hraním hádanek a hlavolamů. Mají tendenci žít spíše opatrně a vážně. Oni jsou ti, kteří mají na starosti svoji vlastní cestu. Nikdy nepřekračují hranice jen proto, aby učinily dojem nebo aby někoho potěšily.

Pozitivní vlastnosti: přímočarost, oddanost, empatie, nápomocnost, intuitivnost, sebereflexe, pozitivita, bystrost, svědomitost, loajalita, ambicióznost

Negativní vlastnosti: tvrdohlavost, náladovost, nestabilnost, konfliktnost, podezřívavost, nezávislost

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Pes jsou narozeni v roce: 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030

Čínské znamení - Prase

Lidé narození ve znamení Prasete bývají nesmírně milídobře vychovaní a mají vku,. Patří k perfekcionistům a zbožňují luxusní věci, ale přesto nejsou snobí. Rádi pomáhají druhým, kteří je vnímají jako skvělé společníky. Ale pozor, abyste nepřekročili jejich hranice. Vynikají inteligencítouhou po poznání a vlastní výjimečností.

I když jsou považováni za materialistické lidinejsou lakomí a rádi se podělí o vše, co mají. Rádi se předvádějí jako lídři a vedou ostatní. Lidé narození v letech prasete jsou čistí a jednoduchí, proto je mají všichni rádi. Jsou velkorysí a nehromadí si dávné přešlapy jiných. Mají tendenci snadno jim odpustit a jít dál. Jsou pečlivé, přátelské, odhodlané a poslušné. Jsou to lidé, kteří vás nikdy nezklamou.

Pozitivní vlastnosti: soucit, štědrost, empatie, vytrvalost, pracovitost, samostatnost, optimismus, spravedlnost, upřímnost, dobrosrdečnost, otevřenost, bezstarostnost, rozhodnost,

Negativní vlastnosti: naivita, tvrdohlavost, výbušnost, materialističnost, netrpělivost, podezřívavost, tajnůstkářství

Lidé v čínském znamení zvěrokruhu Prase jsou narozeni v roce: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019, 2031


Znamení čínského zvěrokruhu - Ilustrace. Autor: 西城 YU

4. Zajímavosti čínského horoskopu

 1. Čínský zvěrokruh má 12 znamení a první je potkan - Existuje 12 znamení čínského zvěrokruhu a na rozdíl od souhvězdí jsou znamení zvěrokruhu zastoupeny 12 zvířaty. V pořadí jsou to: potkan, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes, prase.
 2. Rok zvěrokruhu nezačíná 1. ledna - Většina lidí věří, že rok čínského zvěrokruhu začíná prvním dnem čínského lunárního kalendáře. Čínský Nový rok připadá na období od poloviny ledna do konce února. Někteří astrologové se však domnívají, že nový rok zvěrokruhu začíná slunečným termínem, jinak řečeno „začátkem jara“, což je 4.-6. února.
 3. Každý rok zvěrokruhu nese s sebou nějaký prvek – Podle čínské astrologie je každý rok zvěrokruhu spojen s jedním z pěti prvků (zlato, voda, dřevo, země a oheň). Každé znamení zvěrokruhu má pět typů a každý prvek s daným znamením se opakuje každých 60 let.
 4. Každé znamení zvěrokruhu má osudové osobnostní rysy – Rok, ve kterém se člověk narodil, určuje jeho znamení zvěrokruhu a předpokládá se, že to ovlivňuje jeho osobnost. Od dávných dob lidé vyvíjeli horoskopy na předpovídání osudů, založené na znacích zvěrokruhu.
 5. Zvěrokruh se používá k nalezení vhodného manželského partnera - Většina Číňanů věří, že mezi znameními zvěrokruhu existují různé stupně předurčené kompatibility. V dávných dobách čínský zvěrokruh rozhodoval, zda jsou dva lidé v manželském nebo milostném vztahu kompatibilní. I v současnosti někteří lidé stále zvažují kompatibilitu zvěrokruhu předtím, než může začít manželství nebo romantický vztah. Například kohouty jsou nejvíce kompatibilní s buvoly, draky nebo hady, ale nejméně jsou kompatibilní s králíky, kohouty nebo psy.
 6. Koza je nejnešťastnější znamení zvěrokruhu - Čínské lidové přísloví říká, že 9 z 10 lidí narozených v roce kozy jsou předurčeny mít v životě smůlu a vést nešťastný život. Většina Číňanů také věří, že z lidí, kteří se narodili v roce kozy, vyrostou spíše následovníci než vůdci. Přestože jde o zastaralou pověru, na čínskou společnost má skutečný vliv.
 7. Zvěrokruh se používal k určení času - V dávných dobách, kdy lidé neměli hodiny, používali k pojmenování hodin "12 pozemských větví". Kvůli zábavě a pohodlí použili 12 zvířat k určení času. Každé znamení zvěrokruhu představovalo 2 hodiny. hodiny se psem byly od 19-21:00. 
 8. Červená barva - Podle starodávné čínské pověry je nejlepším způsobem, jak se vyhnout neštěstí, nosit červené věci (červené spodní prádlo, červené ponožky, červené gumičky do vlasů či červená šňůrka na zápěstí). 
 9. Rok 2023 je rokem králíka - Konkrétně vodního králíka. Znamení králíka je v čínské kultuře symbolem dlouhověkosti, míru a prosperity. Předpokládá se, že rok 2023 bude rokem naděje a splněných cílů.

Dřevěné dekorace z dílny DUBLEZ s tématikou Asijské kultury v orientálním stylu:

-13%
3D dřevěný gravírovaný obraz na stěnu - Buddha 3D dřevěný gravírovaný obraz na stěnu - Buddha
Dřevěné obrazy do ložnice
(0)
od 609 Kč699 Kč
Dřevěný symbol Ohm na zeď Dřevěný symbol Ohm na zeď
8
+ 9
Dřevěné nálepky a samolepky na zeď
(3)
od 389 Kč
Buddha v mandale - 3D obraz na zeď Buddha v mandale - 3D obraz na zeď
3
Dřevěné obrazy do ložnice
(1)
od 729 Kč
Dřevěná mandala na zeď - Znak Ohm Dřevěná mandala na zeď - Znak Ohm
11
+ 9
Kruhové mandaly
(2)
od 569 Kč